עו"ד תומר פרסלר מציג את ההסכם עם המפרק, אמש בכנס העמותה

"יש הסכם, יש מכרז!", הכריז עו"ד תומר פרסלר ואז חזר ואמר זאת שוב באוזניי חברי עמותת "הכחולה", שהגיעו אמש (חמישי) לאסיפה השנתית של העמותה.

כחמישה חודשים אחרי שהלכה הקבוצה לפירוק, הודיע עו"ד פרסלר, שהיה אמון מטעם עמותת אוהדי הפועל פ"ת, על המו"מ עם המפרק, עו"ד יצחק יונגר, כי הצדדים הגיעו להסכמה שתאפשר את הוצאתו של המכרז למכירת הקבוצה כבר ביומיים הקרובים.

על פי המתווה שהציג פרסלר, העמותה תציע עבור רכישת זכויות הניהול של הקבוצה סכום של מיליון שקלים, כשלדרישת המפרק יועבר באופן מיידי, עם השלמת הרכישה, סכום של חצי מליון שקלים והשאר יועבר עד סוף שנת 2019. העמותה ביקשה תחילה פריסת תשלומים נוחה יותר, אולם בסופו של דבר התפשרה.

כזכור, העמותה הכריזה כי תציע סכום של 300 אלף שקלים, אך כעת מתברר כי הייתה זו נקודת מוצא למשא ומתן למול עו"ד יונגר.

עו"ד פרסלר החמיא לכישורי ניהול המו"מ של המפרק וסיפר כי המגעים היו ארוכים, קשוחים ומאתרגים והוסיף כי בימים האחרונים הואצו המגעים בין הצדדים, כשחלון הזמנים הפך לחוץ במיוחד לאור העובדה שבשבוע הבא ייפתח חלון ההעברות בליגה הלאומית וכדי לחזק את הקבוצה, המדורגת מתחת לקו האדום בליגה הלאומית, נדרשת הזרמת כספים מיידית.

עוד העריך עו"ד פרסלר כי המכרז יפורסם, כאמור, בימים הקרובים וכי יהיה זה בהליך מזורז לאור סד הזמנים.

העמותה התנתה את הצעתה בכך שהליך העברת הבעלות, כולל ועדת הזכויות בהתאחדות לכדורגל, יושלם עד סיום מועד ההעברות בליגה הלאומית, שיחול ב-5/2.

רבים מאוהדי הקבוצה ציפו לבשורה זו זמן רב, בתקווה כי זוהי נקודת הזינוק של המועדון לימים יפים יותר. אך הדרך לשם עדיין ארוכה.

חברי הועד המנהל ועו"ד פרסלר, בסיום כנס העמותה

נכון לעכשיו לא ידוע על גורם כלשהו שאמור לגשת למכרז ולהתמודד עם העמותה, אולם אם יהיה אחד כזה, הוא יצטרך להציע סכום הגבוה ממיליון שקלים. אם אכן כך יקרה והעמותה לא תוכל להגדיל את הצעתה, יקבל אותו גורם את זכויות הניהול של המועדון.

במהלך האסיפה הציג חבר הוועד המנהל של העמותה, חזי בן עמי, את סיכום השנה החולפת ואת התכנית לשנה הבאה ויחד עם חבר העמותה שלמה בן עזרא ויו"ר הועד המנהל, דרור שי, הציגו כמה מהנושאים שעלו להצבעה ויישארו פתוחים באתר האינטרנט של העמותה עד למוצ"ש. בין הנושאים: מתן זכות לועד המנהל להקים ועדת שתבדוק את האפשרות להקים קבוצה חדשה. ההחלטה על הצבעה זו נולדה עוד קודם להבשלת המו"מ מול המפרק ומעניין יהיה לראות כיצד יצביעו חברי העמותה כעת.