פתאום זה כבר לא נראה כמו חלום רחוק. הבעלים הבאים של הפועל פ"ת? אוהדי הפועל. צילום: אורן אהרוני

עד לפני זמן לא רב, נדמה היה שהפועל פ"ת בדרך להפוך להיסטוריה. לזיכרון יפה ורחוק של אוהדיה הרבים.

היום (ראשון) נדמה יותר מתמיד שהקבוצה בדרך לעשות היסטוריה.

המכרז למכירתו של המועדון עטור הצלחות העבר, הגיע אחר-הצהריים לקיצו ולמשרדו של המנהל המיוחד של המועדון, עו"ד יצחק יונגר, הגיעה הצעה אחת בלבד - זאת שהניחה על שולחנו עמותת "הכחולה", שהקימו אוהדי הקבוצה לפני קצת יותר משנתיים למטרה אחת בלבד - הצלתה של הפועל פ"ת.

"כזכור, הדרך להבשלת המכרז הייתה עקלקלה כאשר העמותה הציעה סכום של כ-300 אלף ש"ח בעוד ציפיות המפרק, עו"ד יצחק יונגר היו סביב ה-4-3 מיליון. לבסוף לאחר משא ומתן שנמשך מספר ימים הסכימו שני הצדדים כי הסכום אשר תגיש העמותה יעמוד על כמיליון ש"ח"', נכתב בהודעת העמותה.

ואכן, הדרך הייתה ארוכה ומפותלת. כזאת שכנראה רק אוהדים למודי סבל מחד, אבל אופטימיים חסרי תקנה, כמו אוהדי הפועל, יכולים לשאת.

היא החלה עוד הרבה לפני פרסום המכרז וכשהם עו"ד יונגר היה מוכר רק למשפטנים שבקרב האוהדים. קצרה היריעה מלהכיל את כל תלאות הדרך, את ההפרעות מכל הצדדים, הטעויות, החששות, ההתרעות מפני בעלי חיים למינהם וכן, גם ובעיקר - ההצלחות. עוד מוקדם לסכם ובקבוקי השמפנייה עדיין לא יכולים אפילו להיכנס למקרר. והאמת היא שהסיכום יהיה קצר - חבורה של אנשים שפגעו להם באהבה, רקמו לעצמם חלום ועבדו קשה (כל כך קשה) כדי להגשים אותו. יום יבוא ונוכל למנות גם את אלה שעבדו בצללים והחזיקו את הדבר הזה חי, גם כשהחלום כמעט והפך לסיוט.

עו"ד יונגר עוד מצפה לכמה הבהרות מהעמותה בנוגע לכמה סעיפים במכרז, אבל נראה שבימים הקרובים תיעשה הפנייה ההיסטורית לבית המשפט שמשמעותה אחת - אישור מכירתה של הפועל פ"ת לידיהם של אוהדיה. כשיגיע האישור יוכלו האוהדים לצאת במחולות, לחגוג לזמן קצר ולהתחיל לעבוד קשה מאוד כדי שקודם כל הקבוצה תישאר בליגה, אבל בעיקר תצא לדרך חדשה, נקייה שתהפוך את ההיסטוריה הזאת לתקדים שאולי ידביק עוד קבוצות רבות בכדורגל הישראלי.