יעקב אבבה במדי הפועל פ"ת בכדורגל חופים. צילום: STRAVO

הפועל פ"ת ממשיכה להתחזק והפעם בחוליית ההגנה - הבלם יעקב אבבה (27) הושאל היום לקבוצה מהפועל חדרה לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת. בימים האחרונים נערכו מגעים בין הצדדים וסיכום עם הפועל חדרה הושג כבר אתמול, אולם מספר קשיים במו"מ עם השחקן דחו את המהלך להיום.

אבבה, שמשחק מאז גיל ילדים בהפועל חדרה (למעט עונה אחת בהפועל גבעת אולגה, שהתאחדה עם חדרה), עוזב בפעם הראשונה את קבוצת נעוריו, אותה הוביל כקפטן מליגה א' לליגת העל בתוך שנתיים בלבד.

בעונה שעברה חלה ירידה מסוימת במניותיו והוא שותף בעשרה משחקי ליגה וגביע (שבעה מהם בהרכב הפותח) של הפתעת העונה בליגת העל.

כעת, הוא פותח פרק חדש בקריירה, כמי שאמור להוביל את מרכז ההגנה של הפועל פ"ת. אבבה אמנם פרץ לתודעה בגיל מאוחר יחסית, אבל כששיחק בלאומית נחשב לאחד הבלמים הטובים והיציבים בליגה.

עם חתימתו סיפר אבבה: ״שמח להצטרף להפועל פתח-תקוה, מועדון מפואר עם קהל אדיר. זו פעם ראשונה שאני עוזב את המועדון בו גדלתי, הפועל חדרה, אבל אני משוכנע שהפועל פתח-תקוה תהיה בית מצויין עבורי. נבנית פה קבוצה צעירה ומוכשרת ויחד עם הקהל אני בטוח שתהיה עונה טובה ״

יעקב אבבה מתרגל לכחול. צילום: באדיבות המועדון

אבבה ישוב וישחק לצידו של עוז פרץ, שחתם בהפועל בסוף השבוע. השניים שיחקו יחד גם בחציה הראשון של העונה שעברה, כשפרץ נמנה על סגלה של חדרה. "לטעמי, אבבה היה הבין הבלמים הטובים בליגת העל", סיפר השבוע פרץ החבר החדש/ישן, "המאמן ניסו אביטן חשב לפעמים אחרת ובחר באופציות אחרות, אבל אין לי ספק שהפועל מרוויחה בגדול מהבאתו של יעקב".

אבבה מצטרף לחוליית הבלמים הכוללת את ספיר ייתח, דויד אבידור ומתן גושה, כשלא מן הנמנע שהמאמן עמיר נוסבאום יבחר לשחק בחלק מהמשחקים עם שלושה בלמים, מה שצפוי להקהל עליו את הבחירה הלא פשוטה.

אגב, זאת לא הפעם הראשונה של אבבה בקבוצה מהעיר, אחרי שעשה זאת לפני חמש שנים במדי קבוצת כדורגל החופים, שגם היא נקראה הפועל פ"ת. אבבה היה מהגורמים הבולטים להצלחה המפתיעה של הקבוצה הצעירה שבנה אז המאמן צחי אילוז.

החתמתם של יעקב אבבה ועוז פרץ סוגרת, כמעט לגמרי את תקציב השחקנים לעונה הקרובה. בקבוצה מעוניינים לצרף קשר נוסף, רצוי מליגת העל, בהתאם לתקציב שנותר. אחת האופציות שהועלו: הקשר יניב בריק (24), בוגר מחלקת הנוער של מכבי חיפה, ששיחק בעונה שעברה במכבי נתניה ומ.ס. אשדוד.