הפועל מפסידה למ.ס. כפר קאסם. צילום: ארז לווינשטיין

אם זה לא היה עצוב, כנראה שאוהדי הפועל פ"ת כבר היו צוחקים על זה. בעצם, הם כבר צוחקים.

מ.ס. כפר קאסם מליגה א' הצטרפה הערב (רביעי) לרשימה הבלתי נגמרת של קבוצות מליגות נמוכות, המדיחות את הפועל מגביע המדינה. כפר קאסם הגיעה לאיצטדיון העירוני ויצאה עם 0:1 מוצדק, שגרם הרבה שמח ל-400 הקסמאווים שעשו את הדרך הקצרה לעיר והוסיף עוד קצת תסכול לאוהדי הפועל, שסוגרים חודש מלא וחמישה משחקים מבלי לראות את קבוצתם מנצחת.

מסאי דגו העלה הרכב עם לא מעט שינויים. שני הזרים סופסלו וכך גם רם לוי המחלים משבר בידו. ספיר ייתאח וטימור רודוסלבסקי פתחו במרכז ההגנה לצד ירין חסן.

כפר קאסם, מנגד, הציגה הרכב רווי באקסים של הפועל – השוער צליל חתוכה והקשרים איתי אלקסלסי ואוהד אדלשטיין. שחר בלילטי המתין להזדמנות על הספסל.

בדקה הרביעית צריך היה רוי רונן, שחזר להרכב הפותח אחרי תקופה ארוכה, להעלות את הפועל ליתרון, אבל החמיץ לבדו מול חתוכה.

בדקה ה-20 נפל השער היחיד במשחק וכצפוי חתום עליו אחד האקסים. אוהד אדלטיין ירה מ-20 מ' כדור אדיר לחיבורים של דודי אלון, שיכול היה למנוע את השער עם קצת יותר עירנות. אחרי השער הניף הכובש את ידיו כמבקש סליחה מאוהדי קבוצתו לשעבר.

בפתיחת המחצית השנייה ערך דגו חילוף כפול, כשהכניס את שגיא דרור וגל לוי במקום ירין חסן ורוי רונן. שלוש דקות לאחר מכן מצא עצמו דרור לבד מול חתוכה, אבל השוער יצא מהעימות כשידו על העליונה.

בהמשך מנע אלון שער ודאי מאדלשטיין ועד לסיום ניסתה הפועל פ"ת ניסיונות עקרים ולא משכנעים במיוחד למחוק את הפיגור ולמנוע את ההשפלה, אולם בסופו של דבר למעלות, צור שלום, אסי גלבוע, הפועל הרצליה ושות' מצטרף שם חדש. מחד, יריבה חזקה במונחים של ליגה א' ומאידך, הפסד ביתי מביך. והדחה מס' 11 מאז פרוץ המילניום החדש. יתרה מזאת, 14 מפגשים מול יריבה מליגה נמוכה קיבלה הפועל פ"ת, 11 פעמים היא הפסידה.

הרכב הפועל פ"ת:

דודי אלון; שי מושל, ירין חסן (שגיא דרור 46'), טימור רודוסלסקי, קובי מור, ספיר יתאח; מור שקד, דניאל שוורצבוים, איתי לוי (עמית מזרחי 69'), רוי רונן (גל לוי 46') ורוי מליקה.

להפועל פ"ת יש חמישה ימים להתאושש מהמכה המוראלית שספגה עד למשחק הליגה בו תארח (שני, 19:00) את הפועל עכו, במטרה לשוב למסלול הניצחונות ואולי גם לברוח סוף סוף מהמקום האחרון. האמת? כמו שהקבוצה נראית בשבועות האחרונים, נראה שהסיכויים לכך קלושים.