גל לוי כובש לרשת אחי נצרת. צילום: סער כרמלי, הפועל פ"ת

 לגל לוי, כובש השער היחיד לזכות הפועל פ"ת בהפסד אמש (שני) לאחי נצרת, דווקא לא היה קשה לקום היום לאימון הבוקר. לא, הוא ישן כתינוק - הוא פשוט לא נרדם בכלל. "הפסד מאוד כואב", אמר  לוי, "נצרת היו קרובים אלינו, היינו חייבים להכניס אותם לבלאגן. התחושה אחרי ההפסד מאוד קשה. היה לנו משחק מאוד חלש. בשעה הראשונה לא היינו שם בכלל. לא זכורה לי שום פעולה חיובית. לא היינו מרוכזים. התרגלנו לשלוט, להוביל את המשחק, להגיע למצבים. אבל נצרת הסתגרו כמו שצריך וזה הקשה עלינו. המגן "שלי" לא נתן לי לנשום ולקח זמן עד שהצלחתי למצוא לאן ללכת ואיך להתמודד עם זה. זה הזכיר לי חלק מהמשחקים בסיבוב הראשון, כשהיינו בלחץ מהמינוס ומהפיגור מהיריבות בטבלה. כנראה שזה מה שהולך לקרות – קבוצות רואות שיש לנו קבוצה איכותית ויבואו להסתגר. נצטרך להיערך לזה. רקאחרי השער שכבשנו, נפתח לנו המשחק הרגשנו במשחק ושהשער באוויר, אבל זה לא קרה".

הפועל הגיעה למשחק אחרי שישה משחקי ליגה ללא הפסד ואחרי שישה משחקי בית בהם צברה ארבעה ניצחונות ושתי תוצאות תיקו.

אולי הייתה שאננות?

"יש לנו מאמנים שמכינים אותנו לכל משחק ומאמן מנטאלי שלא נותן לאף אחד להרים את האף ומוריד אותנו לקרקע. 

ייתכן והיה זה הלחץ מכמות הקהל ההולכת וגדלה?

אני יכול להעיד על עצמי, אני בא לקחת כדור כשיש לחץ. לא אדבר על אחרים. כל אחד צריך לעשות חושבים עם עצמו. הקהל לא מלחיץ. להיפך. שיבואו עוד 2000 צופים. זה הכי כיף בעולם. כשמחאו לנו כפיים בסיום התרגשנו מאוד. לא הייתה שאננות ואני לא מאמין שצריך "סטירת לחי" כדי להתעורר. צריך פשוט לנצח, אבל אולי זה יחזור אותנו למקום שלנו. אנחנו במקום 14 והדיבורים על פלייאוף עליון כנראה קצת הפריעו. אנחנו קבוצת תחתית וצריכים להמשיך להיאבק".

הפועל נאלצה להסתדר במשחק אתמול בלי אחד משחקני ההתקפה הכי חשובים שלה העונה – הקשר שגיא דרור, שכבש צמד בניצחון האחרון על הפועל ראשל"צ (0:2), אבל נפצע ועלול להיעדר גם המשחק הקרוב בעכו. "שגיא פקטור מאוד משמעותי במשחק שלנו, אני אוהב לשחק איתו והוא היה חסר לי מאוד", הודה לוי, "אבל יש לנו בסגל כמה שחקנים שיכולים לשחק בכמה עמדות, כך שלכל אחד יש תחליף".

לאורך כל המחצית השנייה שחקני אחי נצרת בזבזו זמן בצורה מוגזמת, אולם תוספת הזמן של השופט אביעד שילוח הייתה בת ארבע דקות בלבד. דקה לסיום נגע בלם נצרת, קאסיו פרננדס, בידו בתוך הרחבה, אך השופט בחר להתעלם מכך. "אם היינו משחקים טוב, לא היו מסתכלים על השופט", הודה לוי, "כל קבוצה שמובילה בליגה הזאת מבזבזת זמן. נכון שהתוספת הייתה צריכה להיות ארוכה יותר והיה פנדל, אבל טעויות מתקזזות. אי אפשר להתקומם על כך".

"לא צריך סטירת לחי", גל לוי מול אחי נצרת. צילום: סער כרמלי, הפועל פ"ת

אז גל לוי אולי לא ישן בלילה, אבל כבר הבוקר היה צריך לקום ולהתאמן. בלו"ז המטורף שהפועל נמצאת בשיאו, אין מקום למנוחה. ביום שישי תצא הפועל לעכו ותמשיך במרתון של ארבעה משחקים תוך 11 יום, שנפתח במשחק מול נצרת, ימשיך בעכו, בשלישי במשחק החוזר מול בית"ר ת"א/רמלה (אלא אם יתקבל ערעור הקבוצה שנידון ביום רביעי בבית הדין העליון של ההתאחדות) ויסתיים בשישי הבא בבית מול הפועל כפ"ס. "הצוות שלנו יידע בדיוק איך להכין אותנו לסדרה כזאת של משחקים", הבטיח לוי, "המשחק מול עכו הוא החשוב ביותר שלנו העונה. עכו מתנדנדים בין הפלייאוף העליון לתחתון ואם ננצח אותם, נוסיף גם אותם לבלאגן. אפשר לעשות זאת, כי בליגה הזאת כולם יכולים לנצח את כולם".

בששת המשחקים האחרונים בין הקבוצות הפועל לא ניצחה – עכו עשתה זאת ארבע פעמים ושני משחקים הסתיימו בתיקו. בשמונת הביקורים האחרונים של הפועל בעיר הנמל הצפונית היא ניצחה רק פעם אחת.

גל לוי הגיע בקיץ להפועל כאחד השמות היותר מוכרים בסגל האלמוני והצעיר לחלוטין שבנה מסאי דגו. השער מול נצרת היה השביעי שלו העונה, אחד פחות מהמבקיע המצטיין אמאדו סוקונה, אבל גם הראשון מאז המשחק מול קטמון בפתיחת הסיבוב השני. "אני מרגיש טוב בהפועל, אבל יודע שאני יכול לתת הרבה יותר לקבוצה", הודה הקשר, "אני צריך להוביל את הקבוצה הזאת ולהשאיר אותה בליגה. איך אעשה זאת? לקחת יותר על עצמי, לגעת יותר בכדור, מסירות יותר טובות, לבעוט יותר לשער. בקיץ היה סימן שאלה מאוד גדול במועדון, אבל הוא הפך לסימן קריאה. לא הייתי מודע לכח העצום של הפועל, עם הקהל הזה והאיצטדיון. המקום שלה בליגת העל. יש דברים לשפר, בעיקר מגרש האימונים שלנו, אבל אני מאמין שעם הבעלים החדשים, הקבוצה הזאת תגיע רחוק. מגיע להם לחייך".