החבר החדש בעמותת "הכחולה". קוזו בימיו כשחקן הפועל. צילום: יוסו רוט

המהלך ההיסטורי של מכירת הפועל פ"ת לעמותת "הכחולה" שהוקמה על ידי אוהדיה ממשיך לרקום עור וגידים.

היום (שלישי) פנה מפרק המועדון, עו"ד יצחק יונגר, לבית המשפט המחוזי, בבקשה לאשר את מכירתה של הקבוצה לעמותה.

בבקשה מציין עו"ד יונגר כי חרף העובדה שמספר גורמים הביעו עניין ברכישת המועדון, רק הצעה אחת, זאת של "הכחולה" הונחה על שולחנו ופירט את השתלשלות המגעים בין הצדדים, עד שעמדה ההצעה על מליון שקלים, מה שהביא אותו לפרסם את המכרז.

עו"ד יונגר מוסיף כי העמותה הסדירה את נושא הערבות לתשלום השני עבור המועדון, על סך חצי מליון שקלים, הנושא היחיד שלא נסגר אחרי הגשת הצעת הרכישה.

בכך הוסר המכשול האחרון שיכול היה לעמוד בפני העברת הבקשה לבית המשפט.

עוד כותב המפרק כי סכום מליון השקלים הוא ריאלי ביחס לקבוצות אחרות במצבה של הפועל ומפרט כי הפועל כפ"ס נמכרה ב-300 אלף שקלים, הפועל ת"א ללא עלות, והפועל פ"ת עצמה נמכרה אחרי הפירוק הקודם ב-700 אלף שקלים ב-11 תשלומים.

המפרק הבהיר כי הזמן הולך ודוחק כיוון שעל העמותה לעבור את הוועדה להעברת זכויות הניהול של ההתאחדות לכדורגל (המתכנסת מדי יום רביעי) ולנסות להספיק ולחזק את הקבוצה עד נעילת חלון ההעברות ב-5/2.

במקביל, החלה בימים האחרונים התעוררות של ממש בהתפקדות של אוהדים לעמותה והערב הצטרף אליה חבר מיוחד - בני קוזושווילי, "קוזו", אחד הסמלים הגדולים בתולדות המועדון ושיאן ההופעות במדיה.

קוזו נותר אוהד הקבוצה מאז עזב אותה לפני 20 שנה ולאורך השנים העביר ביקורת קשה על התנהלות בעליה השונים. מאז הוקמה העמותה ניסו חבריה לצרפו, אולם למרות אהדתו לרעיון, הוא שב וטען כי הפתח היחיד למצבו של המועדון הוא הקמתה של קבוצה חדשה בליגה ג'.

בעקבות אירועי השבועות האחרונים שינה את דעתו והערב הצטרף לעמותה, פירסם זאת בפורום האוהדים וסרטון שלו, שצילם חבר העמותה, ברק גרובר, בו מסביר קוזו את החלטתו ומעודד אחרים להצטרף, פורסם ועורר התרגשות גדולה ברגשות החברתיות. יש אפילו מי שטען כי נפילתה של רשת "וואטסאפ" נגרמה בשל העומס שהביא משלוח הסרטון של קוזו בין הקבוצות והאוהדים השונים.