החגיגה שכבר הפכה להרגל - שחקני הפועל בסיום המשחק

בסיבוב הקודם, במחזורים 11-13 הגיעה הפועל פ"ת לנקודת השפל העמוקה ביותר שלה העונה, כשנחלה שלושה הפסדים רצופים - מול הפועל עכו (בבית), הפועל כפ"ס (בחוץ) ונס ציונה (בבית).

סיבוב חלף ובדיוק מול אותן יריבות, רק במגרשים הפוכים, הפכה הפועל גם את התוצאות - אחרי הניצחונות בעכו ובבית מול כפ"ס, השלימה הערב (שני) הקבוצה את המשימה וניצחה בנס ציונה 0:1.

את עיקר הקרדיט לניצחון הערב צריכים בהפועל לזקוף לזכותו של השוער המצוין, דודי אלון, שנמצא בכושר מצוין. הערב הוא עצר את כל ניסיונותיה של הקבוצה המקומית, שתקפה ולחצה את שערו ללא הרף, כשהוא מתגבר גם משחק בינוני למדי של החוליה האחורית. לשיאו הגיע אלון כבר בדקה ה-15, כשהדף מצוין פנדל של רז שטיין, אחד שאוהב להבקיע לרשתה של הפועל ועשה זאת גם בסיבוב הראשון. הפנדל הגיע אחרי הרחקה רעה של בורחל שהפכה לבעיטה מקרוב של שחקן יריב, שנעצרה בידו של הבלם האמריקאי דויד אבידור. לא פלא, אם כך, שבסיום המשחק הניף בורחל את אלון על כתפיו לקול שירת הקהל.

שתי דקות לאחר הפנדל יצאה הפועל להתקפה נדירה וזכתה בכדור קרן. דניאל שוורצבוים הגביה וירין חסן היה במקום הנכון כדי להשתלט על כדור בתוך הרחבה ולבעוט בשמאל מקרוב לרשת של עמית שמש - 0:1 להפועל. שער בכורה העונה לבלם ושמיני מאז הצטרף לקבוצה לפני קצת יותר משנתיים.

ככה ייעשה לאיש - 	 דניאל בורחל מניף את גיבור הערב, דודי אלון

שבע דקות לאחר מכן פרץ אמאדו סוקונה באגף והגביה כדור נהדר שהשאיר את גל לוי לבד מול שמש, אולם השוער הצליח להדוף את הבעיטה.

מרגע זה ועד לסיום המשחק הייתה במגרש רק קבוצה אחת - נס ציונה. המקומיים החזיקו בכדור באחוזים שמזכירים משחקים של ברצלונה והפועל עסקה בעיקר במגננה.

למרות משחק לא אגרסיבי במיוחד, לא פחות משישה משחקני הקבוצה ראו כרטיסים צהובים. אחד מהם, עומר ורד, ספג את החמישי העונה וייעדר מקרב התחתית החשוב בעוד שבועיים מול הפועל מרמורק. דניאל שוורצבוים, עוד מוצהב, ספג כרטיס שישי העונה ובכל מקרה ייעדר מהמשחק הקרוב מול הפועל עפולה.

כאמור, לאורך כל המחצית השנייה נס ציונה לחצה והפועל התקשתה לייצר פעולות התקפיות ראויות. דודי אלון עמד בפרץ, יחד עם השיפור במשחק ההגנה שחל ברגעי ההכרעה.

גם אחרי שבע דקות תוספת זמן (ללא הצדקה) שהוסיף השופט הצעיר דקל צינו, לא הצליחה נס ציונה להשוות והפועל ממשיכה לקטול את "ענקיות" הלאומית. אם בסיבוב הראשון הצליחה הפועל לנצח רק קבוצה אחת מתוך השמונה שסיימו את הסיבוב ראשונות - בסיבוב השני היא כבר סופרת ניצחונות על כל ארבע הראשונות בטבלה. מעבר לכך, היא מצליחה לנצח את נס ציונה לראשונה מאז 1966. יש לציין כי מאז התקיימו רק שלושה משחקים - שניים מהם ניצחה נס ציונה (שניהם בפ"ת) ואחד נוסף הסתיים בתיקו.

אוהדי הפועל בטירוף בסיום המשחק

בסיבוב הראשון הצליחה הפועל לשבור את רצף הכישלונות בשני ניצחונות במחזורים שסיימו את הסיבוב מול עפולה בחוץ ומרמורק בבית. ביום שישי (15:00), היא תהיה חייבת להוכיח שהיא מסוגלת לעצור את היפוך הגלגל. למרות רצף ההצלחות המרשים, הפועל אמנם מטפסת למקום העשירי, הגבוה ביותר שלה העונה, אבל הפער מהמקום ה-15 עומד על ארבע נק' בלבד ומהמקום ה-14, המוביל למשחקי המבחן הוא שלוש נק'.

מי שעוד רוצה לפנטז על פלייאוף עליון ימצא אותו במרחק חמש נקודות (מהפועל ר"ג השמינית) ושש מבית"ר ת"א/רמלה, לה משחק עודף.