משחק רביעי ללא ניצחון. המאמן מסאי דגו. צילום: אבי רוקח

זה היה אחד המשחקים הכי משמימים שנראו בליגה הלאומית העונה ואולי גם בשנים האחרונות. מכבי אחי נצרת אירחה אחה"צ את הפועל פתח-תקוה במסגרת המחזור העשירי בליגה הלאומית ואחרי 90 וקצת דקות של ניסיונות עקרים לייצר מהלכי כדורגל ראויים נפרדו הקבוצות בתיקו 0:0 מאכזב וחלש.

80 האוהדים שליוו את הפועל לעילוט ראו את הפועל עולה שוב בהרכב שהשתנה, כשהפעם השינוי הבולט הוא ירידתו לספסל של הבלם ירין חסן והעדפתו של הבלם הקזחי/יהודי, טימור רודוסלבסקי, על פניו. רם לוי, ששבר את ידו בתיקו 2:2 בראשל"צ, שיחק עם סד מיוחד. איתי לוי, השחקן הבולט בשני המשחקים הקודמים, אליהם עלה כמחליף, פתח בהרכב ושיחק 90 דקות בהן היה מהיותר פעילים במשחקה של הקבוצה, אך לא הצליח לחלץ אותה מהאפרוריות.

אם במחזורים הקודמים, משחק ההתקפה עבד בצורה לא רעה וההגנה הייתה הבעיה העיקרית, אזי היום יוכלו מסאי דגו ושחקניו להתנחם בכך שהקבוצה הצליחה לשמור על שער נקי וצמד הבלמים הפגינו משחק יציב ונקי מטעויות, שמנע מנצרת לסכן בצורה ממשית את שערו של דודי אלון, שהיה מספיק עירני בכדי לסכל את המצב המסוכן היחידי של נצרת, כשאמג'ד סלימאן ירה מ-18 מ' כדור שפגע בשחקן הגנה, הטעה את השוער, אך לא מנע ממנו לזנק ולהדוף לקרן.

מן העבר השני, משחק ההתקפה היה חלש, שבלוני ולא מדויק והפועל לא הצליחה לייצר אף מצב מסוכן ליד שערו של מהדי זועבי. כניסתם של עמית מזרחי (במקומו של שגיא דרור), רוי רונן (במקום גל לוי) ורוי מליקה (במקום סימון פאמבו) הפיחו קצת חיים במשחק ההתקפה, אך בכל פעם שהצליחה הפועל להגיע לרחבת יריבתה, שחקניה נראו אובדי עצות ומסורבלים עם הכדור. 

הפועל מסיימת לראשונה העונה בתיקו אפס (ורושמת משחק שני מבלי לכבוש) ומחמיצה הזדמנות לזנק אל מעל הקו האדום, אחרי שכל יריבותיה לחתתית - הפועל איכסל, מרמורק ובני לוד, הפסידו. הקבוצה רושמת משחק רביעי ללא ניצחון, תיקו שלישי ברציפות ומשחק שלישי ברציפות ללא הכרעה מול אחי נצרת (שני המשחקים בעונה שעברה הסתיימו בתיקו 1:1). המשמעות - הפועל עדיין תקועה במקום האחרון עם שלוש נקודות בלבד במאזנה.

הרכב הפועל פ"ת: דודי אלון; אלעד גבאי, טימור רודוסלבסקי, רם לוי, קובי מור; סימון פאמבו (רוי מליקה 77'), דניאל שוורצבוים, שגיא דרור (עמית מזרחי 65'), איתי לוי, גל לוי (רוי רונן 72'); אמאדו סוקונה.

אחרי שני משחקי חוץ רצופים תשוב הפועל לביתה כשתארח בעוד שבוע וחצי (יום שני הבא, 19:00) את היורדת מליגת העל, הפועל עכו.