דו"ח מצב שוק התעסוקה של אתר AllJobs סוקר את שנת 2016 ונותן תמונת מצב מלאה אודות שוק העבודה בישראל. מהנתונים עולה כי בשנה האחרונה כמות המשרות הגדולה ביותר שהוצעה היתה בת"א עם 112,612 משרות, אחריה פתח תקווה עם 53,498 משרות וראשון לציון עם 39,644 משרות.

מבחינת העלייה הגדולה ביותר בכמות המשרות, הנתונים מראים כי בפתח תקוה נרשמה בשנה האחרונה העלייה הגדולה ביותר בארץ בכמות המשרות המוצעות (34%). אחריה נמצאת נתניה, עם עלייה של 24%, וחיפה עם עלייה של 22%. גורם בעירייה אומר כי "ההיצע הגדול שקיים בעיר מבחינת משרות נובע מתוך התפתחות אזורי התעשייה בפתח תקוה ומעבר של חברות עם עוד אלפי משרות חדשות". 

ההתעניינות מצד מחפשי העבודה היא בתחומים שרוויים במשרות, כגון אדמיניסטרציה ומכירות. בשוק התעסוקה של היום אנשים רוצים ביטחון, ולכן נוהרים למקומות שבהם תמיד יש עבודה וקל יחסית להתקבל אליהם. בנוסף, מדובר על תפקידים שמהם ניתן גם להתקדם באותו ארגון לתפקיד אחר, או לפחות לזכות לתנאים טובים. "עבודות כלליות" כוללות בתוכן קשת רחבה של מקצועות, החל מקופאים ומתדלקים וכלה בעובדים טכניים ומחסנאים. אלו משרות שמתאימות בעיקר לצעירים ולעובדים שרק מתחילים את דרכם בשוק העבודה. המספר הגדול של מחפשי עבודה בתחום הכלכלה והכספים, תואם את היצע המשרות הגבוה בתחום ונובע מכך שזה תחום שנלמד על ידי רבים (לימודי תעודה).