רחוב בר כוכבא. פקקים וצפירות

בין אם אתם נוסעים לסידורים במרכז העיר ובין אם מתניידים בתחבורה ציבורית על מנת להגיע לעבודה מחוץ לעיר, סביר להניח שעברתם ברחוב בר כוכבא. עוד סביר להניח, כי הוא היה פקוק.

למרות שהרחוב המרכזי מהווה עורק תנועה חשוב לתחבורה ציבורית ופרטית בפתח תקוה, כבר שנים רבות הוא לא זכה לשיפוץ ולשדרוג. האוטובוסים הרבים שעוברים ברחוב, בשילוב עם כלי הרכב הפרטיים, יוצרים עומסים כבדים בשעות הבוקר ובשעות אחר הצהריים. פקקים, צפירות וצעקות של נהגים, אלו רק חלק מהחוויות שעוברים הנוסעים בכביש ובעלי העסקים הרבים שממוקמים ברחוב.

כך מספר מנשה, שעובד במאפייה באזור: "זה סיוט. בכל בוקר השוטרים חוסמים לנו את הכביש בשביל לסדר את התנועה. מישהי פעם התקשרה אליי ביקשה שאכין לה סמבוסק, בסוף לא הגיעה מרוב הפקקים. חבל".

"זה כמו הודו פה", אומר אלירן, שעובד כמוכר בחנות שנמצאת בלב העומס. "אנשים חוצים בלי לראות בעיניים ורק תוקעים את התנועה. אי אפשר ככה, גם ביום שישי זה אותו הסרט. מישהו צריך לעשות משהו".

אז למה רחוב בר כוכבא לא שופץ עד היום? למערכת Mynet הגיע מידע אודות תכניות לשדרוג הרחוב והרחבתו עוד בשנת 2007, אז הוקצו לתכנית כ-7 מיליון שקלים לצורך תכנון וביצוע. התוכניות כללו אפשרות של הרחבת הכביש על חשבון המפרץ שלאורך הרחוב, אך בשמונה השנים האחרונות הן לא יושמו והרחוב ממשיך להיות סואן ומעיק לנוסעים תושבי העיר.

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "תכניות התנועה ברחוב בר כוכבא לא קודמו משנת 2007 ולמעשה הוקפאו. מאז כהונתו של ראש העירייה איציק ברוורמן, העירייה פעלה לקדם את התוכניות מהתחנה המרכזית עד להתחברות עם הרחובות בר כוכבא וחיים עוזר. התוכניות הוגשו למשרד התחבורה שאישר אותם והתחייב להעמיד תקציב לביצוע".