כשאילן בנעזרי השתחרר מהצבא לפני יותר מ־ 30 שנה, הוא חיפש מקצוע נגיש לבחור בעל מרץ וידע טכני נרחב, והתחיל לעבוד בתחום התאורה. הידע שצבר והאהבה לעיצוב ואור דחפה אותו לפתוח בשנת  2004 , ביחד עם אשתו מלי, את - IMD Lightning - מתחם תאורה שמשווק, וגם מייצר, גופי תאורה ללקוחות פרטיים ועסקיים.

החברה המשפחתית הקטנה הפכה חיש מהר לשם דבר בתחומה, והיום מגיעים לאיי.אם.די. תאורה מכל רחבי הארץ על מנת להתייעץ, לקבל הכוונה, לזכות פתרונות וכמובן ליהנות ממגוון עצום של גופי תאורה לכל חלל.

"אילן הוא מאסטר תאורה", מספרת מלי, "הידע שהוא צבר בתחום מאוד נרחב. מגיעים לכאן לא רק לקוחות פרטיים וסיטונאים אלא גם מעצבים, יועצי תאורה ואדריכלים".

מכניסים אור הביתה. צילום: מיכל קריגר מוטולה

מרדף טרנדים

ממנורות גז לספוטים וגופי תאורה שקועים - תחום עיצוב התאורה לבית עבר תהפוכות רבות במהלך השנים, חלקן קשורות לטרנדים העיצוביים וחלקן כתוצאה משינויים טכנולוגיים שפקדו את התחום.

היום אנחנו מודעים יותר לאקולוגיה ולצורך לחסוך בחשמל ולא רק ממניעים של חיסכון אישי, ובמקביל מודעים גם לכוח של התאורה לשנות את האווירה ואת המראה של הבית.

מיטב הטרנדים ב IMD Lightning

הלקוח הישראלי תמיד רודף אחרי טרנדים. בשנות ה־ 70 התהדרו הבתים בגופי תאורה מזכוכית המש,לשלים מן התקרה. הזכוכית הצבעונית הירקרקה או הכתומה השתלבה יפה בסקאלת הצבעים הפופולרית של אותה תקופה.

בשנות ה־ 80 נהרו כולם אל עבר הספוטים, שהביאו חידוש לבית. לא עוד גופי תאורה גדולים שתופסים חלק ניכר מן העין, אלא גופי תאורה קטנים וממוקדים שמאפשרים לייצר משחקים של אור וצל. השנדלירים שהיו כאן מאז ומעולם קיבלו עיצוב מחודש בשנות ה־־ 90 וחדרי מגורים רבים התהדרו בנברשות נוצצות מזכוכית או מפלסטיק.

תאורה צמודת קיר, באדיבות IMD Lightning

והיום? כיום אנחנו יכולים לראות גיוון גדול מאוד בכל הקשור לחומרים מהם עשויים גופי התאורה. "שילובי מתכות טבעיות, בטון, עורות, זכוכיות, קרמיקה ופורצלן הם המובילים היום בתחום", מספרת מלי, "המגמה היא עיצוב נקי ומינימליסטי תוך הקפדה על צרכי הלקוח והתאמה לסביבה. בהחלט ניתן לשלב גוף תאורה אחד גדול ומרכזי, אבל גופי התאורה לו יהיו משלימים את האווירה".

תאורת ספוט ב IMD Lightning

בית למעצבים

בחלל התצוגה של  IMD Lightning ניתן ל מצוא את כל סוגי התאורה בעיצובים מודרניים, נקיים ומיוחדים. במקביל, משמשת החברה גם בית חם למעצבי תאורה ישראליים, כמו איתי בר און. "זה הפך להיות חלק מהמקצועיות שלנו והמגוון שלנו, אנחנו תמיד נשמח לדחוף מעצבים חדשים ומוכשרים שזוכים אצלנו לחשיפה", אומרת מלי.

תאורת תקרה IMD Lightning

היתרון הגדול היום בתחום התאורה הינו היכולת לייצר גופי תאורה לפי הזמנה "מעבר לייבוא של גופי תאורה מכל העולם, אנחנו גם מייצרים ומשנים גופי תאורה לפי מידה ולפי צבע. למעשה היכולות שלנו לתת מענה נרחב בתחום התאורה לכל לקוח בבית או בעסק".

IMD Lightning, מושב אחיסמך; טלפון: 08-9211151 .