צילום: ליטל רוזנשטיין

לא תאמינו מה סודה, חומץ ועוד מצרכים שיש בכל בית יכולים לעשות לניקיון בבית שלכם.  

חברת ניקול נותנת לכם כמה טיפים מפתיעים כדי שתוכלו להתכונן לחג בצורה הכי מוצלחת:

שבועות הוא חג בלבן, ואין לבן בוהק בלי ניקיון. אמנם פסח עדיין זכור לנו כחג של ניקיון, אבל אי אפשר לנוח על זרי הדפנה. מה שכן אפשר זה לייעל, לקצר, ולאמץ טיפים מעולים שיחסכו זמן ואנרגיה. אז איך מבריקים את הבית, גורמים לו להריח נפלא ולהיראות נקי בקלות (יחסית)? תנו לנו לעזור! הנה מצעד הטיפים שלנו:

קסם בוויש אחד: מילת הקסם בכל הנוגע לניקיון ביתי יעיל, שהוא גם טבעי, אקולוגי וגם ידידותי לנשימה ולעור, היא חומץ. דוגמאות? בבקשה: לניקוי משטחים, חלונות, מראות, מקלחונים, קרמיקה, ברזים ועוד הכינו בשפריצר נוזל ניקוי המורכב מחומץ ומים ביחס של חצי-חצי, השפריצו ונגבו. אם יש אבנית או לכלכוך עיקש – השאירו כמה דקות ואז נגבו עם מגבת נייר בעלת כושר ספיגה גבוה במיוחד.

סוד הסודה: חוץ מחומץ טבעי גם לאבקת הסודה לשתייה יש סגולות ניקוי מוכחות וטבעיות. אם אתם רוצים להלבין כיורים, אמבטיות ואסלות שפכו מעט אבקת סודה באופן אחיד עם מעט מים, השאירו כמה שעות, שפשפו, שטפו במים ונגבו היטב. לסודה יש יכולת הלבנה; אם התבניות והרשתות בתנור התכסו בשומנים עיקשים שמסרבים לרדת בניקוי רגיל, הכינו משחה ביתית של שליש כוס סודה לשתייה וכמה כפות של חומץ, מרחו היטב על השומן השרוף, הניחו לכמה שעות, ואז שטפו כרגיל במים ובנוזל כלים. הברק יחזור לכלים ולעיניים.

הכינותי מראש: מכירים את הפתגם "פיקח הוא מי שנחלץ מצרה שחכם נמנע ממנה מלכתחילה"? אז במקום להתמודד עם נזקי הלכלוך – הימנעו מחלקם מראש. על הרשתות והתבניות הניחו נייר אפייה.

על הכיריים, המאתגרים מאוד לניקוי, הניחו מראש כיסוי מגן לכיריים ייחודי של ניקול מחומר נון-סטיק הניתן לניקוי במדיח.

לבן בעיניים: ספוגית הקסם היא חובה בכל בית. מדובר בספוגית קטנה ומלבנית, שתעשה קסם ותהפוך הכל ללבן. אין צורך להוסיף לה חומרי ניקוי, כי הקסם כבר נמצא בתוכה. היא יעילה לשקעים, דלתות, ידיות ומשטחים שילדים אוהבים ללכלך.

לימון או חומץ והמיקרו יבריק: המיקרוגל מדיף ריח לא נעים? שאריות אוכל קטנטנות מכסות כל חלקה טובה במיקרוגל שלכם? הנה טיפ לניקוי מהיר, טבעי ויעיל. חותכים לימון לחצי, מניחים אותו בכוס ומוסיפים קצת אבקת קינמון. הניחו את הכוס במיקרוגל והפעילו אותו במשך 5 דקות על העוצמה הכי נמוכה. הלימון יסייע לנקות ולחטא את חלל המיקרוגל וקינמון יעזור להיפטר מריחות לא נעימים.

ניקיון בשיק שק: הכנתם שייק סמיך וטעים בבלנדר מכל הפירות הנהדרים שיש בקיץ? יופי, עכשיו קבלו טיפ לניקוי מהיר של פנים הבלנדר - מלאו את המכל של הבלנדר (או מעבד המזון) במים חמימים עד למחציתו והוסיפו מעט סבון כלים. סגרו את המכל במכסה והפעילו בעוצמה גבוהה כדי שהמים והסבון יגיעו לכל החלקים, הדפנות והלהבים.

פח ריחני: קצת אבקת סודה בתחתית הפח תספח ריחות לא נעימים, אבל בשביל ריח ממש טוב, תוכלו לאמץ מוצר חדש ומדליק, שיגרום לפח שלכם להריח נפלא - שקיות בניחוח וניל של ניקול.