טרגדיה כפולה בראש העין: חודשיים בלבד לאחר מות אשתו, הלך לעולמו האופטומטריסט אריק אברמוביץ ז"ל, הבעלים של החנות המוכרת "אופטיקה אריק". אברמוביץ נפטר ממחלת הסרטן כשהוא בן 47 בלבד. הוריו, שכבר איבדו בת בשנת 2010, מנסים להמשיך לנהל את החנות ומבקשים מהציבור להגיע אליה כדי שהעסק יוכל להמשיך לפעול.

אריק ניהל מאבק ממושך במחלת הסרטן, אבל גופו נכנע למחלה הארורה בחודש נובמבר האחרון. בית העסק הוותיק שנקרא על שמו, "אופטיקה אריק", מוכר מאוד ללקוחות שמגיעים לקניון הסלע שבשכונת גבעת הסלעים. בספטמבר 2016 הלכה לעולמה אשתו של אריק, אורנית ז"ל, כשהיא בת 47. אורנית נפטרה בגלל מפרצת מוחית בכלי הדם של המוח. הם השאירו אחריהם שני ילדים יתומים.

הוריו של אריק, חיים ודרורה אברמוביץ, המומים וכואבים מהאסונות שנחתו עליהם בזה אחר זה. הם ממשיכים לנהל כיום את העסק שהקים ומספרים על אדם שאהב לתת מעצמו למען האחר, בעל מוסר עבודה גבוה ושירותי. אימו דרורה מספרת על אדם טוב לב, שאהב תמיד לעזור לזולת. בזמנו הפנוי אריק שמר על הנוער ביישוב אלפי מנשה, שם התגורר, וייסד את סיירת ההורים.

הוריו של אריק כבר חוו אובדן בעבר, כשבשנת 2010 נפטרה ביתם הקטנה אירית ז"ל. במסגרת עבודתה, במהלך אחת מנסיעותיה לחו"ל, הרגישה רונית רע מאוד ונלקחה ע"י בעלה לבית החולים. במהלך הבדיקות התגלו בראשה נגעים סרטניים רבים והיא מצאה את מותה בגיל 32. "זה השפיע על אריק מאוד קשה", מספר אביו חיים. "כל הילדים שלי היו קשורים מאוד אחד לשני, אחד נתן לשני את הנשמה". לבני הזוג חיים ודרורה אברמוביץ' היו שלושה ילדים ועתה הם נותרו עם בת אחת. "איבדתי בעצם שלושה ילדים - את שני הילדים שלי ואת הכלה שלי", אומרת דרורה כשהיא דומעת.

לפני מספר שנים עבר אריק תאונת דרכים קשה במחלף קסם, סמוך לראש העין, בעת שהיה בדרכו לעבודתו. "אריק עמד ברמזור עם רכבו כאשר רכב נכנס בו מאחור במהירות של 90 קמ"ש", מספר אביו חיים. "היה צריך לנסר את האוטו ולחלץ את אריק משם בגלל שכל הרכב נמחץ".  דרורה מוסיפה: "אני הייתי בחנות באותו היום ובעלי היה בעבודה בתעשייה אווירית. פתאום הטלפון מצלצל ועל הקו היה אריק שמספר כי הוא עבר תאונת דרכים קשה. הוא אמר לי בקולו הרגוע 'מישהי נכנסה בי מאחור. אריק נפצע קשה מאוד ועבר שבעה ניתוחים קשים, ביניהם השתלות של פלטינה בגב. אריק היה אופטימי מאוד ותמיד אמר שהוא יחיה למען ילדיו. למרות המגבלה הוא המשיך ועבד בעסק המשפחתי. הלקוחות הרבים שמרו את נאמנותם לו".

מותו בטרם עת של אריק הותיר רבים מהלקוחות הרבים של החנות כואבים והמומים. זאת במיוחד לאור העובדה שרק בחודש ספטמבר 2016 נפטרה אשתו אורנית בגלל מפרצת מוחית בכלי הדם של המוח. "זה היה בטיול מטעם המתנ"ס באלפי מנשה", מספרת דרורה בקול שבור. "הם עשו סנפלינג והשתוללו כל הלילה. למחרת באוטובוס בדרך חזרה הביתה, בסביבות 14:00 בצהריים, היא התחילה להרגיש רע מאוד. הוזמן אמבולנס ופינו אותה לבית החולים זיו. תוך כמה שעות היא נפטרה".

חודשיים בדיוק לאחר מות אשתו נכנע כאמור גופו של אריק למחלת הסרטן, שהתפשטה בקצב מהיר בגופו. " אריק לא יכול היה יותר להכיל את הכאב", אומרים הוריו.

חשבתם לסגור את החנות של אריק?

"בהתחלה חשבנו לסגור. הילדים רצו לסגור. אבל אמרתי להם 'תקשיבו זה הבייבי של אריק. זה פשוט הבייבי של אריק. לא הייתי מוכנה לסגור את החנות שהוא כל כך אהב".

רחל אמיתי, לקוחה בחנות, כתבה פוסט מרגש בפייסבוק שבו היא מבקשת מכל מי שזקוק למוצרי אופטיקה להגיע אל החנות של אריק. "זה עסק בעיר שלנו ויש כאן יותר מסתם המלצה", כתבה רחל. "פגשתי את אריק בשעתו על כסא גלגלים בבית החולים 'מאיר' בכפר סבא כמה ימים לפני שאשתו נפטרה. אשתו ליוותה אותו. שאלתי אותו 'אריק מה קורה?'. לתומי חשבתי שהוא עובר טיפול הקשור בפציעה שלו מתאונת הדרכים עבר. הוא חייך ואמר לי 'משהו חדש. לפני שנה חיליתי בסרטן הלבלב'. הוריו ממשיכים לנהל את החנות בלעדיו. החנות הזאת היא הצוואה של אריק. אם ההורים שלו יצטרכו לסגור את החנות מה יהיה להם בחיים?". 

כתובת החנות : "אופטיקה אריק", קניון הסלע, רחוב דרך הציונות 18.