ביום הוא נער רגיל לחלוטין. בן 15, גר בשכונת מחנה יהודה, תלמיד כיתה י' בתיכון בן גוריון. אבל כאשר נגמרים הלימודים, חוזר אריאל נובק מפתח תקוה להיות כוכב הרשת ומוביל דעת הקהל לנוער שכובש את הרשתות החברתיות. "ברגע שאני מגיע הביתה אני ישר פותח את האינסטגרם או את הפייסבוק והוואטסאפ כדי להתעדכן מה חדש וכדי לקרוא את ההודעות שחברות ומעריצים כותבים לי ברשתות החברתיות", אומר נובק. "זה מעלה לי חיוך כל הזמן לראות את האהבה הגדולה שאני מקבל".

למרות ההערצה שהוא מקבל ככוכב הרשת, נובק מעיד על עצמו שהוא "תלמיד מאוד טוב וחשוב לי להשקיע בלימודים שזה הדבר הכי חשוב בשבילי".

נובק עושה קמפיינים לחברות, הולך להשקות, פרימיירות של הצגות, סרטים וסדרות, מפרסם ומקבל בגדים יוקרתיים ואפילו מקבל תשלום על מוצרים שהוא מפרסם באינסטגרם. "על כל מוצר מקבלים עד 500 שקלים", הוא מספר. "לא כל הזמן יש השקות וקמפיינים אבל אני יכול לעשות מזה כסף טוב של בין 1,000 ל-2,000 שקלים בחודש, ואם אני נהנה מזה אז זה בכלל בונוס".

למבוגרים מביניכם זה אולי יישמע מוזר, אבל לעשות כסף ולהתפרסם בזכות רשתות חברתיות זה הדבר הכי חם היום. בין אם אלו סרטוני הסברה וייעוץ ביוטיוב ובין אם אלו כוכבי רשת ומובילי דעת קהל כמו נובק, הפרסום הפך לקל יותר וכל בן נוער עם כמה עוקבים יכול להפוך לכוכב של ממש תוך זמן קצר מאוד.

"בהתחלה היו לי רק איזה 500 עוקבים ואני כל הזמן העליתי תמונות ועדכונים באינסטגרם ובפייסבוק ולאט לאט נהיו לי 10 אלף עוקבים", הוא אומר. עם העוקבים גם באה התהילה ונובק מספר שהפך למבוקש מהר מאוד: "פנו אליי חברות וסוכנויות ששאלו אותי אם אני מעוניין לפרסם מוצרים שלהן. אמרתי כן וככה התחלתי לקבל דברים הביתה ולפרסם אותם באינסטגרם. העוקבים שלי פרסמו לי את האינסטגרם, החברות והסוכנויות העלו תמונות שלי לדפים הרלוונטים וככה המספר צמח עד ל-40,000".

זאת לא עבודה קשה?

"זה לא קשה אם אתה נהנה מזה. אני למעשה עושה דברים כמו כל בן נוער נורמטיבי, מעלה תמונות ממקומות ומעדכן על החיים שלי. אני מצלם את עצמי קם בבוקר, מתארגן לבית ספר, מעלה את מה שאני אוכל, לאן אני יוצא".

איך אתה מסתדר עם כל הפרסום הזה?

"תשמע, כל תמונה שלי מקבלת מאות לייקים ושיתופים. הייתי בהשקות, ראיינו אותי למעריב לנוער, אני מתמודד בתחרות "נער השנה" ואני מוכר מאוד בפתח תקוה. אבל זה משהו שאני רוצה. תמיד רציתי את זה. רציתי פרסום, שיידעו מי אני, ללמוד משחק ולהתפתח ולהתקדם בתחום הזה ולהשתתף בעתיד בסדרות, סרטים ואולי אפילו בתיאטרון. זה כיף להיות אהוב ומוערך והפרגון רק דוחף אותי קדימה".

נובק מספר שהוא לומד במגמת תקשורת וזה מאוד מתחבר לאהבה שלו ומה שהוא רוצה לעשות בעתיד: "אנחנו מקיימים ראיונות ונוסעים לחדשות 2 ולסיורים מגניבים אחרים וזה מעניין אותי מאוד. מעבר לזה אני גם לוקח סדנאות משחק של בתי הספר הגדולים ביותר ועושה אודישנים לתוכניות בתקווה שזה יקדם אותי".

יש הרבה מעריצים ומעריצות בתיכון?

"התגובות מהמעריצים הכי משמחות בעולם. הפרגון והתמיכה מחזקים אותי ונותנים לי כוח להמשיך הלאה בכל הכוח ולדלג על כל מכשול בדרך. יש ילדים שצועקים לעברי וקוראים לי להצטלם איתם ואז הם מתייגים אותי והם רוצים שאני אעשה להם לייק. זה כבר לא חתימות כמו פעם אלא הכול נעשה דרך האינטרנט. הם מזהים אותי ורוצים שיראו בדף שלהם שהם היו איתי".

החברים לא מקנאים ורוצים גם?

"יש כאלה שמקנאים אבל החברים הטובים מפרגנים. יש חברים שפונים אליי ומבקשים שאני אעזור להם גם להיכנס להשקות ולהתחיל להיות כוכבי רשת אבל זה לא כזה פשוט ואני גם לא יכול לעשות את זה, זה עניין של השקעה עצמית ולהיות האיש הנכון בזמן הנכון מבחינת החברות שרוצות אותך".

בשגרת תפעול הרשתות החברתיות שלו, נובק לא מעלה כל תמונה: "לא תמיד כל תמונה יוצאת טובה ואז אני בוחר מה להעלות. אני מעלה תמונה או שתיים בשבוע כדי לא לשעמם את העוקבים שלי. צריך לדעת איך להצטלם בשיטה הנכונה שתמשוך את האנשים שירצו לעשות דווקא לי לייק".

כחלק מההעלאות שלו, נובק יוצא ומבלה במקומות מטעם החברות שמשווקות אותו: "טינק", "שייר מדיה", "לידרס" ועוד. "הם אלה שנותנים לי את  הקמפיינים לאינסטגרם. לפני חודש למשל קיבלתי הצעה לפרסם רשת מזון וקיבלתי 400 שקל על הפרסום ו-150 על התמונה שאחר כך הפצתי באינסטגרם".

לאן אתה הכי אוהב לצאת בפ"ת?

"החברים ואני יוצאים הרבה מאוד ליכין סנטר ולקניון. אבל אני וחברים אחרים מרגישים שפתח תקווה מתפתחת לא בקצב שהיינו רוצים וחסרים לנו מקומות בילוי לצעירים ולבני נוער כמוני".

יש שיתופי פעולה עם כוכבי רשת אחרים?

"הכרתי כמה חברים במהלך העבודה שלי בקמפיינים והשקות אבל כל אחד עושה משהו אחר בגדול. אנחנו נפגשים ומתראים באירועים ובישיבות של החברות שמעסיקות אותנו, יש מסיבות של אותה חברה אז כל מובילי דעת הקהל מגיעים לאותו מקום וזה מגבש אותנו. אנחנו באים, מצלמים אותנו עם הפוסטר של ההשקה של המותג. מצטלמים אותנו ביחד ומעלים לאינסטגרם עם המלצה שלנו".

מה התחביבים שלך?

"אני אוהב לשחק כדורסל ולגלוש בים, ללכת למסיבות, לשמוע מוסיקה מזרחית, לועזית, הכול בעצם".

איך המשפחה הגיבה לפרסום שלך?

"ההורים כמובן רצו שאני אלמד משהו ובטח אהיה טייס או רופא אבל הם מפרגנים לגמרי ואוהבים את מה שאני אוהב ונהנים לראות אותי פורח. ללמוד מקצוע עוד יש לי זמן בעתיד ועכשיו אני עושה את מה שאני אוהב. יש לי אח תאום שגם הוא כוכב רשת ואנחנו הרבה פעמים הולכים להשקות ביחד ויוצאים ביחד למקומות בילוי".

יש משהו שאתה רוצה להעביר לכל המעריצים ובני הנוער?

"אני תמיד מוקף בחברים. מי שלא מכיר אותי רואה רק את האינסטגרם שלי. בגלל זה כשהתחלתי ללמוד בבית ספר חדש אז בהתחלה הסתכלו עליי בצורה לא טובה ובחנו אותי לפי האינסטגרם אבל אחרי זה התחברתי לחברים חדשים וסביבה חדשה. המסר הוא בעצם שלא יסתכלו רק על החיצוניות של בני אדם. הרבה אנשים בטח אומרים לעצמם 'הוא סנוב, הוא מתלהב' ויסתכלו רק לפי התמונות. אני רוצה שיראו את הבפנים גם".