צילום: רע גבע

אורי איזאק בן 26 מפתח תקווה פורק רגשות דרך קעקועים של דמויות מסרטים מצוירים. ולמרות שלל הקעקועים על גופו - הוא בכלל מפחד פחד מוות ממחטים.

הקעקועים: "קעקוע של הדמות הראשית מהסרט 'המספריים של אדוארד' (בגילומו של ג'וני דפ) ותחתיו הדמות של דייווי ג'ונס, האיש בעל פני התמנון מהסרט 'שודדי הקאריביים', שעקר את לבו אחרי שהאלה קליפסו שהיה מאוהב בה בגדה באמונו. על היד שלי שמור הלב בתוך עששית".

איך החל הרעיון? ממי קיבלת השראה?
"אני אדם רגיש מאוד, ואם אני לא מוצא פורקן לרגשות, אני יכול להתפוצץ. אני פורק את הרגשות על הקעקוע. השרוול נבנה במשך כמה חודשים, הדברים הם דינמיים. אני אדם מצייר, וכשהקעקועים תמיד עליי, זה דוחף אותי לקצה. ההשראה שלי היא כל מה שאני מתחבר אליו. לדייווי ג'ונס התחברתי מהרגע שראיתי את הסרט והיה לי ברור שאקעקע אותו".

ספר קצת על הקעקוע עצמו
"אני אוהב מאוד קולנוע, וכשאני צופה בסרט אני מתחבר לדמויות ולא לעלילה. לכן החלטתי לקעקע את ידי הימנית בדמויות מהעולם הזה. כמו שאמרתי, אני בחור רגיש ששם עצמו במקום פגיע ורוצה להרגיש דברים אמיתיים. ג'וני דפ הוא השחקן האהוב עליי והוא מכניס אותי לסערת רגשות כשאני מסתכל עליו. הסרט עצמו משדר דבר אחד, אבל מציג המון דברים מתחת לפני השטח. מתחת לו יושב דייווי ג'ונס, עם הלב שעקר, שם אותו בקופסה כדי שאף אחד לא יוכל להגיע אליו. שברון לב זו הרגשה שאני מתחבר אליה מאוד, והיום אני שומר לדייווי ג'ונס את הלב בתוך עששית".

כמה זה מפחיד לפני הקעקוע?
"יש לי פוביה מטורפת ממחטים. לפני הגיוס הגעתי לבקו"ם, נשכבתי על הרצפה והתעלפתי כשראיתי את המחט של המזרקים. לפני הקעקוע הראשון פחדתי מאוד, אבל המחט של הקעקועים לא נכנסת עמוק ולא נכנסת לווריד, והיום היא כבר לא מפחידה אותי".

כמה זה כואב בזמן הקעקוע?
"מתרגלים לכאב".

כמה זה מלהיב/מרגש בתום התהליך?
"זו יותר הנאה פנימית שאתה לא חולק עם אחרים. מעטים יכולים להבין. זו שמחה עמוקה ששייכת רק לך ולא אצליח להסביר אותה במילים".

מי המקעקע ולמה דווקא אצלו?
"ויקטור גור — 'ארטיסט טאטו' בפתח תקווה. התחברנו כבני אדם לפני שהתחלנו לעשות את הדברים המשוגעים. בזמן העבודה איתו הבנתי שזה משהו שאני רוצה להעמיק".

למה דווקא בחלק הגוף הזה?
"זה קורה לבד. עשיתי את יד ימין, אחר כך שמאל, חזה, בטן. בודקים מה נראה יותר טוב, זה דינמי".

מה לעולם לא תסכים לקעקע?
"לא אעשה דברים בנאליים, משפטים למיניהם, דברים מטופשים".

לו היה אפשר למחוק את כל הקעקועים מגופך בשניות וללא כאב, היית מוחק את כולם? חלקם? אף אחד מהם?
"אף לא אחד".

קעקוע מיוחד שראית אצל אחרים?
"קעקוע של אדם שמסתכל לתוך נהר ובהשתקפות המים רואה חייזר. תמיד הרגשתי שונה, לא שייך. חייזר".

מה יהיה הקעקוע הבא שלך?
"אחד מהדברים שאני מצייר - אני אוהב 'טראש פולקה', ז'אנר אמנותי של ציורים בשחור ובאדום. אני אוהב מאוד אדום. אולי הייתי שור בגלגול הקודם".