שם: חזי שגב.
גיל: 62.
מצב משפחתי: "נשוי לאליזבט ואב לארבעה ילדים".
מגורים: "בשכונת אם המושבות".
מקצוע: "מנהל תחנת הוד השרון ברכבת ישראל".

חזי שגב | צילום: ריאן

מדוע בחרת במקצוע הזה? "אני עובד ברכבת כבר 39 שנים. התחלתי בחטיבת המטענים וב־2001 התחלתי לעבוד עם הנוסעים בתחנות. בהתחלה הייתי מנהל תחנת פתח־תקוה סגולה במשך 17 שנים, ובזמן האחרון עברתי לנהל את תחנת הוד השרון. תמיד רציתי לעבוד ברכבת כי ראיתי בזה אתגר. היום אני עובד עם אנשים ויש לי יכולת לתת להם שירות, לסייע להם ולכוון אותם כדי שיגיעו ליעדם בבטחה, ואני מקבל מזה סיפוק גדול. אני אוהב מאוד אנשים".

כמה זמן אתה גר בפתח־תקוה? "כבר 20 שנים. בזמנו עברנו לכאן מדימונה כי רצינו להתקרב למרכז אחרי שהילדים התחילו לעבור. אנחנו שמחים ומרוצים מאוד מהמעבר הזה. אני מחובר מאוד לפתח־תקוה ולמרכז הארץ. טוב להתבגר כאן. יש לי חדר כושר קרוב, בילויים וכל מה שצריך".

מה הפינה האהובה עליך בעיר? "למרות שיש לי אקווריום גדול בבית, אחד המקומות האהובים עליי הוא פארק הדגים בשכונה. יש בו שתי בריכות דגים ומגוון יפה. אני מביא גם את הנכדים שלי לפארק ואנחנו מבלים שם שעות, במיוחד בסופי שבוע".

היכן בחרת להצטלם? "בחרתי להצטלם בתחנת הרכבת קריית אריה. אני עובר בה בכל בוקר בנסיעתי לעבודה. מבחינתי, זה מקום שהוא בית. בכל בוקר אני פוגש כאן את הנוסעים ה'פתח־תקואים' על כל גווניהם".

מהי החוויה המשמעותית ביותר שחווית בעיר? "החוויה המשמעותית ביותר בעיר בעבורי הייתה פתיחת אצטדיון המושבה. נעשה טקס פתיחה חגיגי ומרגש. מאז אני משתדל להגיע לשם לצפות במשחקי הכדורגל".

מה היית רוצה לשנות בעיר? "צריך לחדש ולשדרג את הגישה למרכז העיר, המעברים והמדרכות צרים".

מה חסר לך בעיר? "חניות, קשה מאוד לחזור הביתה מיום עבודה או מקניות ולמצוא חניה. זאת בעיה גדולה, ולדעתי, צריך לתת עליה את הדעת ולהשקיע בפתרונות יצירתיים".

מה מרגיז אותך במיוחד בעיר? "לצערי, משאיות הזבל מפנות את הזבל בשעות די עמוסות, ובגלל שהרחובות צרים אתה יכול להיות תקוע מאחורי משאית כזאת הרבה זמן, זה מעצבן מאוד".

מה מיוחד בעיר לטעמך? "אני אוהב מאוד את מגוון האוכלוסיות בעיר, יש איחוד בין כל הקהילות. אצלנו בבית הכנסת למשל יש איחוד מרגש של יוצאי הודו, מרוקו, תימן, אתיופיה ואשכנז. כולם מכבדים זה את זה ואת המנהגים של כולם. אני חושב שזאת האווירה בכל רחבי העיר".

איך היית מתאר את העיר במשפט? "פתח־תקוה היא עיר שכיף לחיות, לגדל משפחה ולהזדקן בה".