צילום:ציפי קפל

הרב דוד חיים שלוש שמת לפנות בוקר היה רבה הספרדי הראשי של נתניה במשך 63 שנה ונחשב כזקן רבני ארץ ישראל ומי ש"יצק מים" על ידי הראשון לציון הרב עובדיה יוסף, חבר ילדות איתו למד בישיבת "פורת יוסף".

נתניה: הרב הספרדי רוצה להתמנות לרב אשכנזי
בשביל מה צריך גם רב אשכנזי?עד ימיו האחרונים עוד נראה הרב האהוב הולך בבוקר לבית הכנסת בלוויית עוזרו האישי.

הרב שלוש נולד בירושלים. אביו, הרב יוסף שלוש, שעלה עם בני משפחתו לישראל ממרוקו, שימש כרב עדת המערבים בירושלים.

שמו של הרב שלוש הלך לפניו בנתניה, והוא נחשב לאהוד ומקובל מאוד על מגזרים רבים. הרב שלוש היה ידוע בחכמתו הרבה, אהבתו לבריות וצניעותו.

הוא כתב עשרות ספרי פסיקה, נודע בגישה חדשנית ובפסיקות פורצות דרך, ולא בכדי זכה בתואר "האבא של האתיופים".

בשנות ה-80 של העלייה הגדולה מאתיופיה חקר הרב שלוש וקבע שאין צורך בגיור העולים והתיר להם להינשא. לא מפתיע כשנזכרים בהקלות של הרב עובדיה יוסף כלפי בני העדה, בעיקר הפלאשמורה, שיהדותם הוטלה
בספק עד לפסיקתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל.

כבר בשעות הבוקר המוקדמות הגיעו עשרות אנשים לבית הכנסת הספרדי הראשי "זכור לדוד" הסמוך לבית הרב ברחוב אחד העם, ועמדו בשקט ליד מודעות האבל הגדולות.

הרב שלוש נקבר היום בהר המנוחות בירושלים בהלוויה בהשתתפות מאות בנית משפחה, חברים, תלמידים ורבנים. מסע ההלוויה עבר ליד ישיבת "פורת יוסף" בה למד בילדותו.

ראש עיריית נתניה מרים פיירברג-איכר הספידה ואמרה כי "הרב דוד שלוש הניח יסודות איתנים לצביונה הרוחני של העיר, מתוך דאגה עמוקה לשמירת קודשי ישראל. עם התפתחותה של העיר וקליטת העלייה רבת הגוונים, הוביל הרב קירוב נצחי ישראל באהבה ודאגה ומסר נפשו יומם ולילה למען כל אחד ואחת שנזקקו לעצתו ועזרתו. אבדה לנו דמות מופת".