הפסנתרן, הזמר, המלחין והבדרן יואל שר סוקר ז"ל יונצח בכיכר על שמו בשכונת כפר גנים. הערב (ה') תיחנך הכיכר בטקס מרגש, אליו צפויים להגיע קרובי משפחתו של שר, מכובדים וראש העירייה, רמי גרינברג.  

הכיכר לזכרו של יואל שר סוקר ז"ל | צילום: מתן דויטש

שר, נולד, גדל וצמח בעיר הפך עם השנים לאושיית תרבות והרבה לשלב הומור בהופעותיו כזמר ופסנתרן. הוא שיחק במספר סרטים ישראליים, ביניהם 'אדון לאון', ואף ביצע את השיר 'ים של דמעות' על פי לחן שיצר, מספר שנים לפני שהתפרסם בביצועו של זוהר ארגוב. הוא גם בן דודם של שני שוערי הפועל המיתולוגיים, יצחק ויעקב ויסוקר.  

ב-2013 נפטר ממחלת הסרטן והותיר אחריו אישה, שלושה ילדים, שלושה נכדים ושני אחים. משפחתו של שר פנתה לעירייה לאחר שנפטר כדי להנציחו בעיר איתה היה מזוהה, אולם המהלך לא הבשיל בסופו של דבר.

"בזמנו נעצר התהליך מול העירייה, והמשפחה שלי עזבה את הנושא כי לא ידעו כיצד לקדם אותו", מספר יונתן דרזי (22) נכדו של שר. "לפני קצת יותר מחודש פנינו לעירייה לבחון את הנושא מחדש ובמהלך פגישה עם ראש העירייה, רמי גרינברג, הבנו שניתן אישור להנציח אותו ב-2015 ושם זה נתקע. כעת, בעזרתו של ראש העירייה, נבחר כיכר שבו הוא יונצח ותוך כחודש טיפלו בהכל".

איך התחושות לקראת הטקס?

"מתרגשים מאוד. זו סגירת מעגל מיוחדת. סבא שלי היה אחד האמנים הגדולים שצמחו בעיר פתח תקוה. היה וירטואוז וניהל מועדון בתל אביב שהגיעו אליו עשרות תיירים בכל ערב ופוליטיקאים. אני וסבא היינו בקשר קרוב מאוד, הקשבתי לו שעות שהוא ניגן, למדתי ממנו הרבה ולקחתי גם כמה תכונות כמו חוש ההומור, את האהבה למוזיקה ואשתדל מאוד להמשיך את דרכו".