צילום: דוברות כבאות והצלה

שישה בני אדם נהרגו הבוקר (יום א') וארבעה נוספים נפצעו בינוני-קשה בהתנגשות בין משאית למיניבוס הסעות של פועלים - כנראה תושבי מזרח ירושלים - בכביש הבקעה (90) סמוך לפצאל. שירותי הכיבוי חילצו את הלכודים. צוותי מד"א קבעו את מותם של שישה. בהמשך הוטסו ארבעת הפצועים במסוקים של צה"ל ומד"א לבתי חולים. גם אמבולנסים של הסהר האדום הפלסטיני הגיעו למקום. המשטרה חסמה לתנועה את הכביש.

מבית החולים בילינסון בפתח תקוה נמסר: "לבילינסון הגיע פצוע מהתאונה בכביש 90. הפצוע עם פגיעה רב מערכתית, במצב קשה מורדם ומונשם".

דובר מד"א, זכי הלר, מסר כי עשרה בני אדם נפגעו בתאונה שעליה דווח בשעה 05:34 למוקד 101 של מד"א. כאמור, שישה מהם נהרגו וארבעה נפצעו קשה. הפצועים, בשנות ה-30 לחייהם, הועברו במסוקים לבתי החולים בילינסון בפתח תקווה, שיבא בתל השומר והדסה עין כרם בירושלים. לבית החולים בילינסון הגיע פצוע קשה מהתאונה בכביש 90 עם פגיעה רב-מערכתית. מבית החולים נמסר כי הוא מורדם מונשם. מהמרכז הרפואי שיבא נמסר כי מצבם של שני פצועים שהגיעו לבית החולים מוגדר בינוני והם טופלו בחדר ההלם במיון.

פרמדיק מד"א דניס פולקוב סיפר: "במרכז הכביש ראינו את הרכב המסרי שנפגע קשה מאוד בחלקו הקדמי. שניים מנוסעי הרכב שכבו על הכביש ושמונה נלכדו בתוכו. הענקנו לפצועים שהיו מחוץ לרכב טיפול רפואי ראשוני מציל חיים והם פונו במסוקים לבתי החולים כשמצבם קשה ויציב. לוחמי האש חילצו שני פצועים נוספים, אחד מהם היה מחוסר הכרה והונשם בשטח ובהמשך גם הם פונו במסוקים לבתי חולים. שישה נפגעים נוספים שחולצו מהרכב היו מחוסרי הכרה עם פציעות רב-מערכתיות קשות מאוד. בתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותם בשטח. נהג המשאית שהתהלך בזירה נבדק ולא נזקק לפינוי לבית חולים".