(צילום ועריכת וידאו: מתן דויטש)

מי לא מכיר בפתח תקוה את פיצה USA ברחוב חיים עוזר? בימים עברו המקום היה שוקק חיים בכל שעות היום והלילה, במיוחד כאשר קולנוע היכל היה פעיל בשנות השמונים והתשעים. גם כיום, 49 שנים לאחר פתיחה, הפיצרייה ממשיכה להיות פעילה אך שינתה קצת את אופיה.

לאור גל הנוסטלגיה שפוקד את מחוזותינו לאחרונה, החלטנו להגיע אל הפיצרייה הוותיקה וללמוד מהבעלים איך מכינים מגש. וכן, יש עדיין סודות שהם לא מוכנים לגלות (כמו למשל, איך מכינים את הרוטב האדום).

נסים עמבר מכין את הפיצה. צילום: מתן דויטש

"באים אלינו אמריקאים לפעמים שמשתגעים מהטעם", מספר בגאווה חיים נגר (66), שמנהל את הפיצרייה המיתולוגית יחד עם הרצל סולטנה. "אומרים לי שאין פיצה כזאת בארצות הברית. אכלו כאן ונהנו במהלך השנים בין היתר פנינה רוזנבלום, זאב רווח ועוד רבים וטובים".

כמו עסקים רבים במרכז העיר, גם פיצה USA  נפגעה מפתיחתם של הקניונים ומרכזי הקניות ברחבי העיר. עם זאת, במקרה של נגר ושותפיו מדובר בפגיעה קלה בכנף. "תשאל תושבים גם היום איזה פיצה מס' 1 בעיר והם יגידו לך USA. באים אלינו אנשים גם מחוץ לפתח תקוה וגם אלו שגרו כאן ממשיכים להגיע".

החבר'ה בפיצה USA. צילום: מתן דויטש

איך ההצלחה באה לידי ביטוי בעבר?

"פעם מרכז העיר היה מוקד העניינים. בכל מוצאי שבת אלפים הסתובבו ברחובות. היו הולכים לאולמות הקולנוע הסמוכים, בעיקר לקולנוע היכל ואוכלים אצלנו לפני או אחרי הסרט. אנשים עמדו בתור עד בניין העירייה היום".

איך אתה רואה את פיצה USA בעתיד? היא תמשיך להציח?

"בטח", הוא עונה בנחרצות. "אנשים באים, מזמינים, אנחנו עדיין הכי טובים במרכז העיר אם לא בכולה".

מה הפיצרייה מסמלת עבורך?

"כל חיי אני כאן. מפה זה רק לבית עלמין סגולה".

צילום: מתן דויטש

חוץ מבנו של נגר שעוזר בעיקר בסופי שבוע, עובדים במקום נסים עמבר (52) ורגב ארנון (50) שחיים ונושמים את הפיצריה מאז היותם צעירים. יחד הם מרכיבים משפחה מנצחת. "עבדתי כאן לפני 35 שנה וחזרתי לפני כמה חודשים לעבוד כמה שעות ביום אחרי שחיים ביקש ממני", מספר ארנון . "למרות הירידה בהיקף העבודה בשנים האחרונות במרכז העיר, הפיצה שורדת כי היא מוכרת, ותיקה, וטובה. יש הורים שבאים ומספרים לילדים שלהם על הפיצה".

"גדלנו יחד במקום הזה ואנחנו לא יכולים להיפרד ממנו", אומר נסים עמבר. "זוהי משמעות החיים שלנו ואנחנו נהנים כאן מדי יום. כאן התפתחנו ומכאן נלך".

צילום: מתן דויטש