זה לא כל כך נעים להגיע בלי ארוחה לבית הספר. לפעמים קורה ששוכחים, לפעמים קורה שלא התחשק לאבא או אמא להכין. אבל מה קורה כאשר המצב הכלכלי בבית לא טוב ולהורים אין כסף לשלוח את הילד לבית הספר עם כריך, ולו הבסיסי שבהם?

כך קם לו לפני כשלוש שנים מיזם "כריך 10", פרויקט שאפתני שהתחיל מאוד בקטן והתפרסם עם הזמן בקרב בתי הספר השונים ברחבי העיר: "יש לנו עשרות מתנדבים בחדר האוכל שבמתנ"ס רמת ורבר ויש אחראי בכל משמרת", מספר אחד מיוזמי הפרויקט גיל בדובר. "מגיעים לשם בכל יום נערים בהתנדבות אישית ואנשים שאכפת להם ומכינים כריכים ליום שלמחרת עבור אלו שאין להם. שעות ההכנה הן בשעות הערב".

בדובר מספר על שיתוף הפעולה עם דפנה ברוורמן, אשתו של ראש העירייה איציק ברוורמן, ועל תמיכת העירייה במיזם החברתי: "הפרויקט התחיל כפרויקט פרטי שלנו והפך להיות פרויקט עירוני שעובר גם דרך אגף הרווחה של פ"ת. הפרויקט כולו ממומן ע"י תורמים פרטיים, עסקים קטנים וגדולים שתורמים לנו לחם, ממרחים ורכיבים שונים".

בדובר מספר שההתחלה לא הייתה קלה, אבל כיום יש דרישה עצומה מבתי הספר: "אני הייתי הקניין שמקבל תרומות וקונה את הדברים כשרק התחלנו, לפני שבכלל שמעו עלינו וקיבלנו עזרה. לאט לאט הדבר הזה קיבל כנפיים ופרסום בעיר ואנשים התחילו לתרום. היום ילדים מחכים לכריכים שלנו ואנחנו מחלקים כ-1400 כריכים בכל יום".

כיום מדובר על 1,000 משפחות נזקקות שמקבלות מדי יום כריכים עם קו חלוקה קבוע של 36 בתי ספר יסודיים, חטיבות ותיכונים. פעילי המיזם עוברים בבתי ספר, מגיעים ליועצות של מוסדות החינוך בפתח תקוה ומספרים להם על הארוחות: "אמרנו להם שיגידו כמה הם צריכים. היועצת הייתה בודקת מי צריך כי היא יותר בעניינים והיינו מרימים את הסנדביצ'ים לפי הכמות. אם המצב הכלכלי קשה בבית ואם יש מספיק אז גם למי ששכח – כולם מקבלים כריכים. יש לנו מתנדבים שמשנעים את הסנדוויצ'ים לבתי הספר ואנחנו נעזרים בהם כשצריך".

איזה כריכים אתם מכינים לילדים?

"יש לנו מגוון כריכים וזה משתנה בכל יום. הכריכים המנצחים שלנו הם גבינה, סלט ביצים וכמובן ממרח שוקולד".