4 שנות מאסר נגזרו השבוע על גבר בן 33, לאחר שהורשע בהדחת ילדה מאזור פתח תקוה לשימוש בסמים מסוכנים, שגרמו לאשפוזה בבית חולים ובבתי חולים פסיכיאטריים.

צילום המחשה: shutterstock

בית משפט השלום בראשון לציון קבע עוד כי האיש יפצה את הקטינה, שהיתה רק בת 13 בעת ביצוע העבירות, ב-30 אלף שקלים. בנוסף, נגזרו עליו עוד 14 חודשים על תנאי לאחר שהורשע גם בהחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית וכן בסחר בסם מסוכן.

על פי כתב האישום הקשר הראשוני בין הגבר, תושב ראשון לציון, לקטינה נוצר בחודש ינואר אשתקד בעת שפנה אליה דרך יישומון טלגרם במטרה לספק לה סמים מסוכנים והשניים החלו להתכתב. בעוד הקטינה ציינה את גילה האמיתי, הגבר שהורשע טען כי הוא בן 19. בין היתר כתב לה: "אם בא לך לעשן בואי לראשון", "אם תרצי, יותר מאוחר אני בא ל..." , "אם אני מביא לך גלגל את לוקחת אצלי", ו-"את רוצה קוק?".

במהלך ההתכתבות בין השניים, הקטינה הגיבה בחיוב להצעותיו של הגבר שבהמשך שלח לה תמונות של סמים מסוגים שונים תוך שהוא שואל: "מה יצא לי אם תקבלי את כל זה?". לאחר מכן הציע לה להיפגש איתו בשעות הלילה ולקחת אותה למחרת לבית הספר, תוך שהוא אומר לה "תגידי שאת הולכת לחברה ותכבי את הטלפון ככה כולם עושים". אולם בשלב זה סירבה הקטינה.

לאחר מספר ימים, תיאמו השניים כי הגבר יגיע לאסוף אותה מהמוסד החינוכי בו למדה כדי לספק לה סמים מסוכנים. למחרת, עדכנה הקטינה את הגבר במיקום של מוסד החינוך כדי שיגיע לשם. לפני שנפגשו שלח לה הנאשם הודעות שונות, בין היתר "בדרך ניקח אקסטה. אצלי נשב ואחר כך אני יחזיר אותך, אם תתנהגי יפה תקבלי הפתעה לבית... את חייבת לא לספר לאף אחד, גם לא לחברה הכי טובה שלך".

בשעות הצהריים , ולאחר שתיאמו ביניהם, הגיע הגבר לאסוף את הקטינה לדירה בראשון לציון. במהלך הנסיעה, נתן הנאשם לקטינה חצי כדור שהכיל סם מסוכן מסוג mdma והקטינה בלעה אותו. בעקבות כך, החלה הקטינה להזות וחשה שהיא רואה "צבעים שונים, קווים ונצנוצים". שהגיעו לדירה, נתן לה הגבר חצי כדור נוסף, וסיגריה שהכילה סם מסוג קנבוס. בשעות הערב החזיר אותה לביתה כשהיא תחת השפעת סמים, מה שהביא לאשפוזה בבית חולים למספר ימים ולאחר מכן אושפזה בבית חולים פסיכיאטרי.

במקביל נמצאו בביתו של הנאשם 270  גרם נטו של סם מסוכן מסוג קנבוס, מחולק ל-54 שקיות, כדור אחד של סם מסוכן מסוג mdma ומשקל אלקטרוני.במכוניתו נמצאו עוד 25 גרם של סם מסוכן מצד קנבוס. בנוסף, יצר הגבר קשר עם תושבת מודיעין, אותה פגש מספר פעמים ומכר לה סמים מסוג קנבוס בעלות של מאות שקלים.

לאחר שהודה בעבירות במסגרת הסדר טיעון, גזר עליו כאמור שופט בית משפט השלום בראשון לציון, עמית מיכלס, מאסר בפועל למשך 48 חודשים, מאסר על תנאי בן 14 חודשים באם יעבור עבירות דומות במשך 3 שנים מיום שחרורו. כמו כן ישלם הנאשם קנס של אלף שקלים ויפצה את הקטינה ב 30 אלף שקלים.