רמי גרינברג. צילום: גיל לרנר

כנס לגיטימי או תעמולה פוליטית פסולה? בימים האחרונים מופצת הזמנה בשם ראש העירייה לכנס של מפלגת הליכוד שייערך ביום ראשון הקרוב באולם 'שרת' שבבניין העירייה.

בהזמנה, עליה חתום ראש העירייה ותמונתו מתנוססת לצד לוגו המפלגה, נכתב בזו הלשון: "לאור העובדה כי אנו עומדים בפתחה של מערכת בחירות נוספת שנכפתה על מדינתנו והחשיבות של הממשק בין הרשות המקומית לקשר עם משרדי הממשלה לטובת פיתוח העיר פתח תקוה, אני מוצא לנכון להשמיע בפניכם את משנת הציפיות של מנהיגות העיר מול כל מוסדות הממשלה, דרכי שיתוף הפעולה, האפשרויות העומדות לנו כפוטנציאל לקידום מטרותינו".

ההזמנה לכנס. לא כולם התחברו למהלך | צילום: שירות מיינט

על קיומו של הכנס, אליו יגיעו גם שרים וחבר כנסת, הגיב ראש העירייה לשעבר, איציק ברוורמן, שטען: "אני לא בקיא בכל פרטי האירוע, אבל גם אם המפלגה שכרה את האולם מהעירייה, זה אמנם לגיטימי, כמו גם השתתפותו של ראש העירייה, אך אני לא הייתי נוהג כך. אני כראש עירייה, לא הסתרתי את דעותיי, אך גם לא הופעתי כדובר מפלגה בפעילות פוליטית אינטנסיבית מתוך ראיה שראש עירייה אמור לייצג ציבור שלם".

"הבעיה היותר גדולה שאני רואה בהזמנה, היא התוכן שלה", הוסיף ברוורמן. "בעצם ההודעה, רמי והליכוד טוענים במילים אחרות שאם אתה לא שייך אלינו אתה עלול להיות מופלה לרעה ולא תקבל את מה שמגיע לך, ואז לא אני כאיציק ברוורמן יפגע, אלא כל תושבי העיר.

איציק ברוורמן. צילום: גיל לרנר

"זהו מסר רע, לא תקין, אנטי דמוקרטי ופסול מאוד בעיני. מסר שנאמר על ידי רמי גם לפני הבחירות הקודמות, כשטען במילים אחרות 'אני מקורב לשרים אז אעשה דברים שברוורמן לא עשה כי הוא לא היה מקורב שלהם'".

מעיריית פתח תקוה טרם התקבלה תגובה.