עשרות פעוטות שלומדים בגני הילדים בשמת וחרמון ברחוב פינטו 10 בפתח תקוה נאלצים לשחק בחול מזוהם, מלא בצואת חתולים, חרקים ולכלוך. כתוצאה מכך לחלק מהם נגרם זיהום בעור. ההורים דורשים מהעירייה להתקין במקום באופן מיידי דשא סינטטי עם הצללה.

יצויין כי ההורים פנו כבר מספר פעמים למוקד העירוני 106 של העירייה בנושא החול המזוהם, אך עד עתה לא הוחלף החול בדשא סינטטי. בעקבות התעלמות העירייה נערכה הפגנה של ההורים סמוך לגן. 

(הורי גן בשמת מפגינים. צילום וידאו: מתוך הרשת החברתית)

צילומים: באדיבות ההורים

קרן, אם לילד בגן בשמת, סיפרה בפוסט שכתבה: "הפנייה שלי היא בגין ילדינו הרכים, ילדים בני ארבע שמגיעים יום יום לגן ויוצאים לחצר מזוהמת בצואה של חתולים ושאר מרעין – גן שנמצא בשכונת שיפר. כמו רוב ההורים, בתמימותי, סמכתי על הרשויות שאם גן נפתח בישראל, הוא עומד בתקנים מינימאליים שבהם ילדים יכולים לשהות אך לצערי לא כך הדבר.

"כבר באסיפת ההורים הבנתי שכבר כמה שנים מתנהל מאבק עיקש אך רדום בין הורי ילדי הגן לבין העירייה, מאבק שפרט להמון עגמת נפש לא הניב כלום. הורים שילדיהם מגיעים לגן כבר כמה שנים ומתרעמים על החול המזוהם ועומדים חסרי אונים מול הנושא כאשר העירייה מספרת להם סיפורים שונים ומשונים".

"נעשו פניות לכל הגורמים האפשריים, נכתבו פוסטים, צולמו תמונות, סרטונים, אנשים הזדעזעו, התקוממו ושוב – ימים חולפים וכלום לא נעשה. בינתיים ילדים חוזרים עקוצים, עם פריחות וגירודים על העור וסכנה אמיתית לבריאותם בשל המון המון צואה ושתן של חתולים בחול. זאת מבלי להתייחס כרגע לניקיון הכללי של החול, אבנים, ברזלים ושאר סכנות".

צילומים: באדיבות ההורים

גילוי נאות: אחד הילדים בגן הוא קרוב משפחה של עיתונאי במערכת מיינט פתח תקוה. ההורים דורשים כאמור הצללה של החצר והתקנת דשא סינטטי כדי למנוע את המשך המפגע התברואתי שהילדים משחקים בו.

מהעירייה נמסר בתגובה: "לגבי פניית ההורים בעניין התקנת דשא הגן נמצא בתוכניות העבודה העירונית. תפקיד סייעת הגן לתחזק את חצר הגן, צוות הגן קיבל את ההנחיות הנדרשות".