צילום המחשה: shutterstock

בשנים האחרונות פעל בפתח תקוה מיזם התנדבותי מבורך בשם "כריך 10", שמטרתו לספק ארוחת בוקר לילדים קטנים שבאים ממשפחות שידן אינה משגת בבתי הספר בעיר. הביקוש הגבוה הביא להיענות רבה של הציבור בעזרה בהכנת הכריכים ואפילו נערים בהתנדבות אישית שלקחו את המיזם כפרויקט אישי שלהם.

מתברר כי מאז תחילת השנה מיזם כריך 10 לא פועל במוסדות החינוך. מדובר במיזם שהוקם ותוחזק על ידי מתנדבים ופעילים חברתיים בשיתוף עם עיריית פתח תקוה, שחילקו מדי יום כ-1,000 כריכים עם סלט ביצים, ממרח שוקולד, גבינות ועוד ברחבי העיר לתלמידים רעבים.

"זה פרויקט שנועד לעזור לילדים ממשפחות מעוטות יכולת עם כריך בהפסקות בית ספר. למה להפסיק אותו?", אומרת אם לתלמיד באחד מבתי הספר. "אולי זה מצטלם פחות יפה מאגם מלאכותי ופחות נחמד להצטלם ליד סלסלת כריכים ולהתפאר בה, אבל יש ילדים והורים שחיכו לכריך הזה בהפסקות".

איך שמעתם על זה?

רק התחלנו את השנה וכבר קיבלנו הודעה שהתקצוב לפרוייקט הופסק וההחלטה בעניינו תתחדש בנובמבר. יש ילדים שניגשו מבויישים למזכירות וביקשו לאכול ואף לקחת הביתה וזה הוריד דאגה אחת פחות מההורים שאין ביכולתם לשלוח כריך לביה"ס".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "פרויקט 'כריך 10' שנועד לעזור תזונתית לילדים בגיל הרך, מושתת על מתנדבים ותורמים ומרוכז ע"י המחלקה להתנדבות בעיריית פתח תקוה, מופעל כל שנה מספר שבועות לאחר תחילת הלימודים וזאת בכדי לתפעל אותו מבחינה לוגיסטית. השנה, מאחר והחגים היו צמודים לחופשת הקיץ, זמן ההתארגנות היה קצר מהרגיל. הפרויקט יופעל בתוך מספר שבועות, בדיוק כפי שהיה בשנים עברו".