צילום: אייל עצמון

דירוג הרשויות המקומיות של דן אנד ברדסטריט לשנת 2018 מבוסס על 5 פרמטרים המעידים על חוסנה הפיננסי והעסקי של הרשות המקומית. דירוג הרשויות המקומיות כולל 77 ערים בישראל ומתבסס על נתוני העסקים במשק ממאגרי דן אנד ברדסטריט וכן על הנתונים הפיננסים של הרשויות אשר מפורסמים על ידי משרד הפנים.

הדירוג מבוסס על מודל המשקלל 5 פרמטרים המעידים על חוסנה הפיננסי והעסקי של הרשות המקומית. הפרמטרים לפיהם נקבע הדירוג הינם: שיעור עודף/גרעון בתקציב הרגיל, שיעור גביית ארנונה, דירוג סוציו-אקונומי, יחס תושבים לעסקים, שיעור מענקים לסך תקציב רגיל.

נתונים: מתוך ההודעה של דן אנד ברדסטריט

מבין תשע הערים הגדולות המונות יותר מ-200 אלף תושבים: עיריית ת"א ממשיכה לשמור על מיקומה הראשון מבין הערים האיתנות בארץ. במקום השני מבין הערים הגדולות דורגה חולון שעלתה מהמקום הרביעי בשנה שעברה. ראשון לציון ירדה למקום השלישי מהמקום השני. לאחר מכן דורגו פתח תקוה במקום הרביעי, באר שבע, חיפה, נתניה, אשדוד וירושלים שדורגה במקום התשיעי והאחרון.

על פי הטבלה, ההכנסות של עיריית פתח תקוה עמדו על 1675.2 מיליון שקלים ושיעור גביית הארנונה עמד על 93%. בשנת 2017 פתח תקוה דורגה במקום השלישי ואילו בשנת 2018 ירדה למקום הרביעי.