עמרם יוסף. צילום: באדיבות המשפחה

אורלי יוסף משכונת אם המושבות בפתח תקוה ממתינה כבר חודשיים לאות חיים או לסימן כלשהו מבנה, עמרם, הנעדר מאז חודש אוגוסט. בפעם האחרונה נצפה עמרם בים המלח, אך מאז נעלמו עקבותיו: "אני רק רוצה לדעת שהכל בסדר איתו", אומרת האם בשיחה עם מיינט פתח תקוה.

מה קרה?

"לפני חודשיים, בתאריך ה- 5.8, עמרם התקשר אליי מאכסניית מצוקי דרגות בים המלח. זו היתה הפעם האחרונה שדיברנו. הוא סיפר לי שהטלפון שלו צלל למים, אז ביקשתי ממנו שישתדל להיות בקשר כל כמה ימים".

אלא שמאז אותה שיחה עם האם נעלמו עקבותיו. יחידת החילוץ בים המלח הפעילה רחפנים, טרקטורונים וג'יפים, זק"א והמשטרה הפיצו את תמונתו בכל מקום אפשרי, אך עד כה לא נמצא ולו קצה חוט שיבהיר את פרשת העלמותו של עמרם, בחור חרדי בן 35.

יש לציין כי היו דיווחים לגבי הימצאותו באזור ירושלים, חיפה והקריות וכן מקומות אחרים בארץ, אך בינתיים הם לא העלו דבר.

"פנינו גם לחברה להגנת הטבע ולעיריות שונות כדי שיעבירו את התמונה שלו גם בקרב קהל חרדי ובחינוך התורני ברחבי הארץ. אין לנו שום קצה חוט - טלפון אין, האוטו שלו אצלי והכל נשאר ככה, אני אפילו לא יודעת איך הוא הגיע לים המלח. כשהוא אמר לי שהוא שם אפילו לא שאלתי. למחרת התקשרתי לאכסנייה לשאול מה העניינים ואמרו שהוא יצא כבר באותו היום, מאז הוא לא יצר קשר".

אורלי יוסף. צילום: באדיבות המשפחה

מתי הבנת שהוא נעדר?

"לעמרם יש חשבון בנק בפתח תקוה ובו אני מיופת כוח. הקטע המוזר הוא שאני לא נכנסת כל יום לחשבון הזה, ואיכשהו, כנראה משמיים, דווקא באותו שבוע נכנסתי יום אחרי יום. כשמתי לב שאין שום פעילות בחשבון, הבנתי שמשהו לא בסדר והחלטתי לגשת למשטרה. נכון שאין קצה חוט, אבל ידעתי שמישהו חייב לעזור לי".

"הוא לא אוהב שנכנסים לו לפרטיות ולחיים, אז הוא לא נהג לנדב הרבה מידע, אני אפילו לא יודעת אם הוא היה לבד בים המלח או שפגש שם מישהו. הייתי מתקשרת אליו מדי פעם לאחל שבת שלום ולשמוע לשלומו. הוא ילד שיכול לחיות על מים ולחם, ועדיין, אני פשוט רוצה שמישהו יגיד לי שהכל בסדר וזהו".

איך את מחזיקה מעמד?

"עוברים עליי לילות כימים, אני עובדת במחלקה האונקולוגית באסותא ומנסה לשרוד. זה לא פשוט. עמרם הוא הבכור מתוך שלושה. אנחנו חרדים ברסלבים, אני גרה באם המושבות והוא התגורר איתי תקופה. יש לו גם דירה בצפת, שם גרים גם שני ילדי הנוספים עם משפחותיהם".

"נכון שהוא ילד גדול ואני לא בודקת כל צעד ושעל, אבל הוא יישאר ילד שלי לעד. אבא שלו נפטר לפני הרבה שנים והוא לקח את זה מאוד קשה. כל הילדים לקחו את זה קשה, אבל האחים שלו נשואים אז היה להם קצת יותר קל להתמודד. אני משתדלת שלא לערב את האחים בכל ההתמודדות מאז שהוא נעדר ומנסה להתמודד עם זה לבד".

תיאורו: גובהו 1.76 מ', עיניים בצבע ירוק, מבנה גופו רזה, בעל זקן ופיאות. נראה לאחרונה כשהוא חובש כיפה לבנה גדולה של נחמן מאומן. לובש חולצה לבנה מכופתרת ומכנסיים בצבע שחור.

כל היודע דבר על מקום המצאו מתבקש להתקשר למוקד 100 של המשטרה או למשטרת פתח תקוה בטלפון 03-9393444.