צילום המחשה: shutterstock

פרקליטות מחוז מרכז הגישה בשבוע שעבר כתב אישום לבית משפט השלום בפתח תקוה, נגד צעיר בן 31 בגין התחזות כרופא, שימוש בתואר רפואי, זיוף, קבלת דבר במרמה וכן מעשי פזיזות ורשלנות. זאת לאחר שהתחזה לרופא והזריק בוטוקס וחומצה היאלורונית לעשרות לקוחות במכון שפתח בפתח תקוה, זייף מרשמים וכן התחזה לאח.

על פי כתב האישום חומצה היאלורונות ובוטוקס הינם חומרי הזרקה לטיפולים אסתטיים, אשר מותרים להזרקה על ידי רופא מורשה בלבד. עם זאת, הצעיר, אשר מעולם לא הוסמך כרופא, פתח מכון לטיפולים קוסמטיים בפתח תקוה והחל מחודש פברואר 2016 נהג לבצע הזרקות ללקוחות המכון, למרות שאינו בעל ההסמכה הנדרשת. בהמשך, בחודש דצמבר 2016, אף החל להתחזות לרופא המתמחה בהזרקות מעין אלה.

בכתב האישום נטען כי במסגרת התחזותו לרופא זייף הצעיר תעודת הסמכה כרופא, הדפיס כרטיסי ביקור של רופא הנושאים את שמו, ציין בעמוד הפייסבוק שלו כי הינו רופא המתמחה בהזרקות, רכש חותמת של רופא ועוד. בחלק מהפרסומים אף עשה שימוש במספר רשיון מומחה לרפואה פנימית של רופאה אשר טיפלה בו בעבר.

בכתב האישום נטען בנוסף כי במשך שנה וחודש, בין החודשים פברואר 2016 ועד מרץ 2017, ביצע הצעיר הזרקות ב-24 נשים, אשר מול חלקן הזדהה כרופא מוסמך אשר למד לבצע הזרקות בחו"ל, ותמורתן קיבל סכומי כסף משתנים. כמו כן, נטען כי התחזותו לרופא המומחה להזרקות מהווה עבירה על סעיף 3 לפקודת הרופאים וכן עלולה לגרום לסכנה ולנזקים בלתי הפיכים למטופליו.

בסיכום כתב האישום נטען כי במהלך אותה תקופה, הצעיר רכש במרמה חומרי מילוי להזרקה, תוך שהוא מציג עצמו כרופא ואף חתם על הצהרה אשר בגינה מכרה לו נציגת המכירות חומרי הזרקה.