צילום: מתוך העלון שחולק בתיבות דואר בפתח תקוה

אלפי תושבים בפתח תקוה קיבלו בימים האחרונים עלונים בתיבות הדואר שלהם תחת הכותרת: "אל תגידי לא ידעתי – קשר בין יהודיה לבן מיעוטים יכול להסתיים במוות".

על העלונים, שאף אדם או ארגון לא חתום עליהם, מופיעה תמונה של אישה עם שטפי דם כביכול בפנים.

צילום: מתוך העלון שחולק בתיבות הדואר בפתח תקוה

בתוך העלון כתובים שני סיפורים שמטרתם לשכנע נשים יהודיות לא להתחתן עם בני מיעוטים באלה המילים: "בקניון הוא הרים לה את התיק. היא אמרה תודה, הוא חייך והציע להיפגש. הם נפגשו, הוא היה נחמד, משעשע, שילם על הכל – טיפוס לארג'. היא שאלה – איך קוראים לך? הוא אמר נעים, נעים מאוד.

"אחרי חמש פגישות הוא סיפר על ההורים שבכפר. מושבניק? שאלה. כמעט – ענה, רק שהכפר הוא כפר קאסם. אז מה... עכשיו תזרקי אותי? הוא שאל חצי בצחוק. דווקא לא – היא ענתה ובבטן פרפרים.

"בבית ההורים התעלפו – את לא יוצאת עם ערבי! הגזענים... אף אחד לא יחליט בשבילה עם מי לצאת או את מי לאהוב. לא הוא, היא אמרה. הוא לא כזה. הוא הרי שונה (חשבה לעצמה)... כשהתחתנה, המשפחה שלה לא באו. כאב לה אבל בשביל אהבה מוותרים".

צילום: מתוך העלון שחולק בתיבות הדואר בפתח תקוה

תושב העיר אמר: "קיבלתי את זה בתיבת הדואר כמו כל השכנים בבניין. אם הם באמת חושבים שהטפות המוסר האלה יעזרו למישהי הם טועים. חבל על המאמץ והנייר שהולך לפח".

על מנת להבין האם "ארגון להב"ה למניעת התבוללות בארץ הקודש" אחראי להפצת העלונים פנינו לראש הארגון בנצי גופשטיין. ארגון להב"ה עוסק מזה זמן רב בשכנוע נשים יהודיות לא להתחתן עם בני מיעוטים. גופשטיין לא רצה להוסיף מעבר לתגובה המופיעה להלן, מה שמותיר אותנו עדיין עם סימני שאלה בנושא האחריות של ארגון להב"ה על הפצת העלונים האלה בעיר.

בנצי גופשטיין, ראש ארגון להב"ה, מסר בתגובה: "ארגון להבה פועל בכל הארץ למניעת התבוללות. לצערינו גם בפתח תקוה יש בעיה קשה של התבוללות ולכן הארגון מחלק גם שם חומרי הסברה. מדובר בחומר הסברה חשוב ביותר שחשוב שכל נערה תקרא. אני מקווה שהבנות היהודיות יפנימו שמסוכן לצאת עם ערבים".