צילום המחשה: shutterstock

בני זוג מהאזור לא הפסיקו לריב ולצעוק זה על זו. רגע לפני שהחליטו לפרק את החבילה הם נתנו צ'אנס לחיי הנישואין והחליטו לנסות פתרון יצירתי. עורכת הדין זהר רון שגישרה בין השניים: "מדובר במקרה מיוחד של בני זוג שלא הצליחו לשלוט על הצעקות שלהם ופגעו לא רק זה בזו אלא גם בסובבים אותם".

בני זוג מהאזור הגיעו לאחרונה אל עורכת הדין זהר רון בבקשה להתגרש. הסיבה: ריבים בלתי פוסקים בין השניים בדציבלים שמפריעים לסובבים אותם בבית ובעבודה. מדובר בריבים אשר זימנו להם לא אחת מצבים מביכים ואף ביקורים של המשטרה בביתם. הודות לפתרון היצירתי של עורכת הדין, לפיו במקום לצעוק יכתבו על פתקים, החליטו השניים לתת לחיי הנישואין הזדמנות נוספת והשלווה חזרה לביתם.

בני הזוג, בשנות השלושים לחייהם, נשואים זה שנה וחצי והינם בעלי עסק משותף. השניים נהגו לריב לעיתים תכופות בצעקות רמות, שהטרידו את העובדים בבית העסק וכן את השכנים בבניין רב הקומות בו עברו להתגורר. בתקופה האחרונה הצעקות הפכו רמות ובלתי נסבלות עד כדי כך שהשכנים הזמינו לבני הזוג משטרה לביתם, כדי שאלה יפסיקו להפריע את מנוחתם.

"בני הזוג סיפרו לי כי כעבור מספר לילות של מריבות וצעקות בלתי נסבלות, החליטו השכנים לעשות מעשה ותלו שלט על לוח המודעות בכניסה לבניין ובו כתבו: 'דברי חכמים בנחת נשמעים, לתשומת לב דיירי קומה 8'", מסבירה עורכת הדין של השניים, זהר רון.

עורכת הדין זהר רון. צילום: באדיבות עו"ד רון

בני הזוג הרעשניים שהתקשו להתמודד עם הבושה, בכל פעם שפגשו את השכנים במעלית או בכניסה לבניין, ניסו למצוא פתרון שירגיע את הצעקות ולבסוף החליטו להגיע אל עורכת הדין רון.

"הם כבר חשבו להתגרש", היא משחזרת. "הם הסבירו לי כי המצב נובע מכך ששניהם אנשים חמי מזג אשר מתעצבנים בקלות וכאשר סף העצבים עולה, גם הטונים עולים. לכן כל ריב ביניהם מגיע לכדי צעקות זה על זו. הם הודו שהדבר אינו בשליטה והם כבר מיואשים ושוקלים להתגרש".

עורכת הדין הצליחה להניא את בני הזוג מהמחשבה על גירושין ושכנעה אותם לנסות רעיון יצירתי במטרה למצוא פתרון קבע לריבים ולצעקות, אשר יוביל לחיי נישואין רגועים ושלווים יותר.

איך הצעת להם לפתור זאת?

"ראשית, בהבנה משותפת הוחלט להניח את המחשבות על גירושין בצד ולהתחיל בהליך של גישור. כמו כן, ברוח חגי תשרי החלטתי להציע לשניים להשתמש בפתרון היצירתי 'גמר חתימה טובה'".

מה הוא פתרון "גמר חתימה טובה"?

"נתתי להם משימה -  בכל פעם שהם מתחילים לריב, במקום להרים את הטונים ולצעוק כהרגלם, הם ישתמשו בפתקים ועליהם ירשמו את כל מה שהם רוצים לצעוק, כלומר 'לכתוב במקום לצעוק'. מי שבכל זאת לא יצליח לעמוד במשימה ויצעק, יצטרך לפצות את הצד השני בטיפול בכל מטלות הבית באופן בלעדי במשך שבוע".

כדי להיערך למשימה כראוי, ביקשה עורכת הדין מבני הזוג להכין חבילות של פתקים בכל חדרי הבית ולידם כלי כתיבה. "סיכמנו כבר בתום פגישת הגישור שהשניים יתנו הזדמנות של שלושה חודשים לפתרון החדש".

נו, וזה עבד?

"כן. כבר בערב חג סוכות, כחודש בלבד מאז פגישתנו ומאז תחילת התהליך, בני הזוג שוחחו עימי והודיעו לי שהפתרון הצליח. אני שמחה שבני הזוג קיבלו את הצעתי, שניהם דיווחו שמאז שהתחילו במשימה, שקט ושלווה שוררים ביניהם וחיי הנישואין שלהם ניצלו. כעת גם בני הזוג וגם השכנים מרוצים והרוחות בבניין נרגעו".