צילום: באדיבות ההורים

ילדי גן אופל בשכונת הדר גנים בפתח תקוה, לא יכולים להשתמש בשירותים שבגן מתחילת השנה בגלל בעיות ביוב חוזרות ונשנות. לטענת ההורים "הביוב נסתם חדשות לבקרים, לא פעם הגענו לגן והביוב עלה על גדותיו".

לדברי ההורים, מדובר בחזרה מסריחה לשגרה לילדי גן אופל בשכונת הדר גנים בפתח תקוה. השירותים תקולים מתחילת השנה, התקרה נוזלת והביוב עולה על גדותיו חדשות לבקרים, שאריות צואה ונייר טואלט הם מראה כמעט קבוע. "מדובר בבעיה שחזרה על עצמה מספר פעמים מתחילת השנה" מסבירה מעיין, אם לילד בגן. "הביוב מציף את הגן, שאריות של צואה וניירות פזורים על הרצפה, מעבר לריח והצחנה מדובר בסכנה בריאותית חמורה לילדי הגן".

צילום: באדיבות ההורים

מדובר בגן טרום טרום חובה ובו לומדים 35 ילדים כבני שלוש, חלקם זה עתה נגמלו מחיתולים, הנדרשים לליווי צמוד בעת ההליכה לבית השימוש "בעקבות בעיית הביוב החוזרת בגן, הילדים נאלצים ללכת להתפנות בליווי סייעת בגן הסמוך, כך שלעיתים הגן נשאר עם גננת וסייעת בלבד" מוסיפה מעיין.

מה עשיתם?

"חלק מההורים פנו מספר פעמים למוקד בעירייה ולמיכל אונגר, מנהלת אגף גני הילדים, שהבטיחו לטפל בבעיה אך הבעייה לא מטופלת בצורה יסודית. מהעירייה שלחו ביובית על מנת לשחרר את הסתימה אך זהו רק פלסטר עד לההצפה הבאה".

מה גורם לכם לחשוב שתהיינה עוד הצפות?

"ההשערה שלנו היא שמקור הבעייה הוא הביוב שמחובר למבנה שמעל הגן, עד לאחרונה הוא שימש כאולפנה, כעת הוא משמש כבית כנסת. מעבר לביוב שעולה על גדותיו יש גם נזילות מים ממספר מקומות בתקרה בגן. חייבים לעשות שם טיפול יסודי. דיברנו גם עם רמי הופנברג שאמר שהנושא טופל. אך בינתיים הנזילות והסתימות ממשיכות".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "כל הליקויים והתקלות טופלו וסודרו".