פעוט בן שנה וחצי מפתח תקוה אושפז בבית חולים שניידר בשבוע שעבר לאחר שחלה בחצבת, שעה ששהו בו 76 ילדים נוספים. בית החולים הודיע על כך למשרד הבריאות וקרא למשפחות להגיע להיבדק. משניידר נמסר כי אף אחד מהילדים לא נדבק במחלה.

בית החולים שניידר הודיע בימים האחרונים למשרד הבריאות כי יש להזהיר הורים ל- 76 ילדים כי ייתכן שנחשפו למחלת החצבת.

הילדים שהו בשבוע שעבר בחדר המיון של בית החולים, שעה שהיה בו פעוט שחלה במחלה. הילד, בן שנה וחודש, מפתח תקוה, נדבק במחלת החצבת, אף על פי שחוסן מפניה לפני מספר חודשים לקראת טיסה משפחתית לחו"ל.

יש לציין, כי חיסון החצבת הוא חיסון אשר ניתן בשתי מנות, כאשר הראשונה ניתנת בגיל שנה והשנייה בכיתה א', ויעילותו במניעת המחלה גבוהה מאוד ומגיעה לכדי 97 אחוזים, לאחר קבלת שתי המנות. עם זאת, לאור העליה בתחלואה בחצבת ברחבי העולם, ממליץ משרד הבריאות בשנים האחרונות על מתן החיסון לכל מי שאינו מחוסן למחלה ו/או לא חלה בה, כחלק מחיסוני השגרה וכן לאלה הנוסעים לחו"ל ואינם מחוסנים למחלה.

מדוברות מרכז שניידר נמסר בתגובה: "מדובר באירוע שהתרחש והסתיים לפני כשבוע. בשבוע שעבר הגיע פעוט בן שנה וחודש לטיפול במחלקה לרפואה דחופה (מיון) במרכז שניידר, שם אובחן כחולה בחצבת. מיד עם האבחנה, אותרו הילדים אשר נחשפו אליו במיון והרשימות הועברו למשרד הבריאות לפי הנוהל. ילדים בודדים שנמצאו בסיכון, קיבל טיפול מונע".

לדברי פרופ' יצחק לוי, מנהל היחידה למחלות זיהומיות במרכז שניידר: "בעת האחרונה אנו עדים לעלייה בתחלואה בחצבת, הנובעת מירידה בשיעור ההתחסנות. אנחנו מבקשים לחדד את המסר ושבים וקוראים להורים לחסן את ילדיהם נגד מחלת החצבת. זו מחלה שיכולה להיות מסוכנת גם לילד עצמו וגם לסביבתו".

ממשרד הבריאות טרם התקבלה תגובה.