המכונית ברחוב הזוהר בפתח תקוה. צילום: באדיבות רחלי בן סימון

אישה מפתח תקוה, שנמצאת בחודש השישי להריונה, חנתה באפור – ולטענתה העירייה גררה לה את הרכב בגלל עבודות בכביש.

רחלי בן סימון, תושב רחוב הזוהר בשכונת מחנה יהודה, החנתה את רכבה ביום שני שעבר בערב באותו הרחוב שבו היא גרה.

למחרת, כשרצתה לצאת עם בתה בת השנה לטיפת חלב, גילתה שהרכב שלה נעלם. רק לאחר שיחה עם פקח שבמקרה עבר במקום גילתה שגררו לה את הרכב לרחוב מקביל מבלי להודיע לה: "מסתובבת עם ילדה בת שנה, 20 דקות בידיים, בשיא החום ומחפשת את הרכב שלי".

רחלי מספרת שהאירוע המוזר התרחש לפני כשבועיים. "הגעתי בערב שני הביתה וראיתי שיש עבודות בכביש וכל הרחוב היה מלא ברכבים חונים. מצאתי חניה בצבע אפור החניתי את הרכב ועליתי הביתה".

ומתי גילית שהרכב נגרר?

"בבוקר באתי לקחת את הבת שלי בת השנה לטיפת חלב וחיפשתי את הרכב ואני לא מוצאת. חשבתי איפה שמתי אותו ערב לפני ואני מנסה להיזכר ומתקשרת לבעלי ואני מגיעה למסקנה שהלכתי למקום הנכון אבל איפה שהשארתי את הרכב אני רואה שהרחוב ריק מרכבים וזה העלה לי את החשד שגררו לי".

מה עשית?

"דיברתי עם בעלי בטלפון ואמרתי לו שנראה לי שגררו לי את האוטו. במקרה ראיתי פקח תוך כדי השיחה יושב בתוך רכב ממש ברחוב שלי ואני פונה אליו. שאלתי אותו איפה הרכב שלי והוא אומר שהיו כמה רכבים שהפריעו לעבודות אז גררו אותם לרחובות ליד. שאלתי אותו לאן גררו את הרכב שלי והוא פשוט אמר לי תחפשי 'פה ברחובות ליד זה לא צריך להיות רחוק'".

כעוסה ועצבנית, בשיא החום של חודש אוגוסט, הסתובבה בן סימון עם בתה בת השנה וחיפשה את הרכב.

פנית לעירייה?

"התקשרתי לאגף החנייה כי חשבתי שהם אלה שמטפלים בזה, אבל מסתבר שמוקד החנייה לא עבד ביום שלישי. לא חשבתי להתקשר למוקד העירוני כי חשבתי שבחנייה יכולים לענות לי. התחלתי לחפש ברחובות הסמוכים. ברחוב הראשון לא, השני לא ובסוף ברחוב השלישי כן מצאתי את הרכב אחרי 20 דקות של שיטוט".

היה שילוט כלשהו ברחוב?

"לא היה שום שלט באזור שמתייחס לחנייה. אני מסתכלת על שלטים כל הזמן. היה רק שלט אחד על אירוע עם ראש העיר אבל חוץ מה כלום".

בן סימון מתלוננת כנגד העירייה וטוענת שאף אחד אפילו לא התקשר אליה בבקשה שתזיז את הרכב: "אתם גוף ציבורי, אתם עירייה. אם אתם רוצים להזיז רכב של מישהו יש לכם אפשרות להתקשר למשטרה ולברר מי אני. אם האוטו שלי פה כנראה שאני בבית באזור, תתקשרו ואני ארד להזיז. למה לגרור? גם ידוע שגרירה יכולה לדפוק דברים באוטו, למה לגרור בלי לידע, וחוץ מזה, איזה מן דבר זה לגרור לבן אדם סתם ככה את הרכב?".

שמעת שזה קרה לעוד אנשים?

"בפוסט שכתבתי בפייסבוק פנה אליי עוד תושב שקרה לו אותו דבר ודפקו לו את הגיר".

העירייה הגיבה לך לפוסט?

"הם הגיבו לי בפוסט שהם עושים מאמצים להודיע לאנשים, אבל לא ביקשו אפילו סליחה אחת קטנה. קצת להראות אמפתיה ולהגיד טעינו".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "ברחוב הזוהר בוצעו עבודות קרצוף וריבוד כבישים. לפני תחילת ביצוע הפרויקט, קיבלו התושבים הודעה באמצעות פליירים בכניסה לכל הבתים וגם ע"ג חלון המכוניות שחנו במקום. כשאין ברירה והרכב מפריע לביצוע העבודה, מעבירים אותו לרחוב הסמוך והקבלן מדווח למוקד העירוני על מיקומם החדש של הרכבים הנגררים.

"מהמוקד נמסר כי מספר הרכב מופיע ברשימת הרכבים שהועברו, יתכן כי בעלת הרכב התקשרה דקות ספורות לפני שהקבלן העביר את הדיווח"