צילום המחשה: shutterstock

הבוקר (ה') פירסמו יו"ר ועד הורי הגנים, שגיא קורן ויו"ר ועד ההורים העירוני אנה נבות את לוח החופשות לצהרונים בעיר.

בפתח תקוה פועלת תכנית לפיה אמורים הילדים לקבל 11 ימים ארוכים בשנה רגילה. עם זאת, על פי הודעת ראשי הוועדים יקבלו ילדי הגנים 12 ימים ארוכים במהלך שנת הלימודים התשע"ט וילדי בתי הספר יקבלו 14 ימים, כלומר יום נוסף לגנים ושלושה ימים בבתי הספר.

החלוקה תהיה כדלקמן - בצהרוני הגנים: יום אחד באסרו חג סוכות (2.10), 5 ימים בחופשת חנוכה, 5 ימים בחופשת פסח ויום נוסף באסרו חג שבועות (10.6). לכך יתווספו בבתי הספר גם יום נוסף בתענית אסתר (20.3) ויום נוסף בל״ג בעומר (23.5). בנוסף, יקבלו הורי התלמידים בבתי הספר החזר של 90 ש״ח מהצהרון לכל ילד.

עולה השאלה מדוע קיים ההבדל בין הימים שמקבלים גני הילדים לימים שמקבלים בבתי הספר. על כך  השיב יו"ר ועד הורי הגנים כי "ההבדל הוא יומיים. והוא נובע מכך שבתי הספר פועלים בתוכנית "ניצנים", שהינה תוכנית ארצית ושם היה שינוי בתמחור. הורי בית הספר יכלו לקנות עוד ימי פעילות באותו מחיר של שנה שעברה. מכיוון שהצהרונים לא יכלו לספק את היום ה-15 בסוכות (לטענתם בעיות כוח אדם) קיבלו החזר של יום פעילות אחד.

לעומתם, בגני הילדים האופציה הזאת לא היתה קיימת לכן הבקשה הופנתה לעירייה שתממן את יתרת הימים. לצערי לא קיבלנו זאת למעט יום אחד שיהיה באיסרו חג סוכות".

יו"ר הועד העירוני, אנה נבות ציינה בנוסף כי: "בתום מרתון פגישות, הסכים ראש העיר כראש מינהל החינוך, לתקצב 3 ימים ארוכים נוספים להפעלת בתי הספר, ניקיון ושמירה. למרות זאת, ועל אף התקצוב, החלטת העירייה להיפגש הגיעה מאוחר על אף דרישת הועד העירוני להסדיר את נושא החופשות בזמן. מפעילי הצהרונים טוענים כי לא התארגנו כראוי, ובזמן הקצר בין פתיחת שנה״ל לחגים, לא ניתן להפעיל ימים ארוכים בחול המועד סוכות ולכן היום הנוסף לא יהיה בחול המועד סוכות אלא באסרו חג".