(צילום וידאו: מור גפני-דור)

היום (רביעי) התקיים באולם האירועים 58 כנס ההתחדשות העירונית של ארגון קבלני פתח תקוה. אל האירוע הגיעו בין השאר ראש העירייה איציק ברוורמן ומהנדסת העיר, אדר' חוה ארליך. כמו כן הגיעו אל המקום גורמים מקצועיים נוספים בתחום הנדל"ן וקהל גדול של קבלנים.

כותרת האירוע היתה "ההתחדשות העירונית היא הפתרון למשבר הדיור". במהלך הפאנל בו השתתפה אמרה ארליך בנושא פינוי-בינוי: "אני חושבת שאפשר להפסיק עם הסיסמאות על בירוקרטיה ותשתיות. אם רוצים לעשות את הצעד הבא, שני הצדדים צריכים להיכנס לשיח בוגר יותר. התהליכים מאוד ארוכים ואיטיים ולשוק אין סבלנות. הפער הוא שיוצר את הקונפליקט.

"כיום עיקר המחלוקת הוא הצפיפות לדונם, את יתר הדברים אנחנו מצליחים לפתור. הטיפ שלי זה סבלנות. כולנו צריכים להתבגר לתהליך, בכפייה לא ילך שום דבר. בסופו של דבר הרשות היא שצריכה לתת את המענה לתושבים. וחובתי היא לדאוג שיסופקו להם כל הצרכים אם זה בית ספר, עצים, חנייה ועוד".

במהלך הכנס עלו טענות נגד מדיניות העירייה בהתייחס להתחדשות עירונית והתחלת פרויקטים של פינוי-בינוי. לטענת מהנדסת העיר, חוה ארליך, אין מה להשוות בין עיר קטנה לעיר גדולה, שכן עיר קטנה היא בגודל של שכונה בפתח תקוה.

איציק ברוורמן במהלך הכנס. צילום: מור גפני-דור

ראש העירייה איציק ברוורמן אמר: "אין לנו מספיק קרקעות ציבוריות, אין קרקע משלימה ואין תקציב מהממשלה. בסופו של דבר אנחנו צריכים לספק את צרכי התושבים ולבוא ולומר שאנחנו נגד התחדשות עירונית זה ממש לא נכון, אנחנו לטובת התושבים".

ברוורמן הוסיף והפציר בקבלנים: "בואו עם תכנית של פינוי בינוי, אנחנו פתוחים לזה. לכו לשעריה, עמישב, יוספטל - שם אנחנו צריכים התחדשות עירונית".

מהנדסת העיר חוה ארליך בפאנל. צילום: מור גפני-דור