צילום המחשה: shutterstock

זוג נשוי מהאזור, בשנות העשרים לחייו, שמח לגלות כי זכה בדירה מכינוס נכסים במחיר נחשק ונמוך במיוחד של פחות ממיליון שקל. למרות אזהרות השכנה כי "מדובר בבית מקולל, שכל הזוגות אשר גרו בו התגרשו", שמחו השניים בחלקם. עם זאת, מקץ חודשים של מגורים במקום, עלו יחסיהם על שרטון וכעת הם מעוניינים להתגרש לאחר פחות משנת נישואין. "זכינו בדירה מקוללת", הם אומרים. "בגללה חרבו נישואינו".

עו"ד זהר רון, שמנהלת כעת את התיק, מסבירה כי סכום הקנייה "התאים בדיוק לתקציב שהיה להם לדירה. כשהאישה שאלה מדוע הבית נמכר במחיר לא ריאלי וכל כך זול, נודע לה כי בני הזוג שקנו אותה לפניהם החליטו להתגרש. כיוון שהם לא הצליחו להסכים על קונה, עברה הדירה במסגרת תיק הגירושין שניהלו לכינוס נכסים".

איך היה בתחילת המגורים שלהם במקום?

"הם מספרים שהם שמחו מאוד על ההזדמנות שנפלה בחלקם. הם נכנסו לגור בה והתמקמו, אלא שאז הם הכירו שכנה בבניין, ששאלה אותם אם הם לא פחדו לקנות 'את הדירה המנחוסה הזאת'".

למה הכוונה?

"הם מספרים שלא הבינו את פשר השאלה וביקשו ממנה הבהרות. היא טענה בפניהם כי 'מדובר בדירה מקוללת, שלכל מי שנכנס אליה, קרה משהו רע'. היא הוסיפה כי 'היורשים שמכרו את הדירה סיפרו שהבעלים המקורי מת מהתקף לב בגיל צעיר וקילל את כל מי שיגור בה אחריו'. היא ציינה בפניהם עוד כי רק בגלל שהם נראים לה אנשים נחמדים, היא מספרת להם על ההיסטוריה של הדירה ושלו היתה במקומם, היתה בורחת ממנה באופן מיידי'".

וכיצד הזוג הגיב?

"צחק ואמר 'איזה מזל שיש אנשים שמאמינים בשטויות האלה כי בזכותם מצאנו דירה בזול באזור מאוד נחשק'". 

למרות האופוריה בתחילת המגורים, התגלעו במהרה בין השניים חילוקי דעות קשים, עד שנוצר ביניהם קרע בלתי ניתן לגישור. כשפנו לעו"ד רון, היתה דעתם נחרצת לפנות למסלול של גירושין. 

עורכת הדין זהר רון. צילום: באדיבות רון

עו"ד רון הציעה להם לשכור דירה במקום אחר לתקופה זמנית כדי שיוכלו לבחון האם יחסיהם יוכלו להשתקם. "הבהרתי להם שזו דרך לבדוק האם הם הושפעו מההיסטוריה ה'מקוללת' של הדירה או שמא אופן המחשבה הוא שהשפיע על מעשיהם", היא מסבירה. "אלא שהשניים היו נחרצים ברצונם המשותף להתגרש ולמכור את הדירה לאלתר, לפני שיקרו להם דברים רעים נוספים.

"למרבה הצער, הם סיפרו לי שהם לא יכולים יותר לסבול זה את זו, והאהבה ששררה ביניהם פינתה את מקומה לשנאה עזה. הבעל אף אמר שחזר לגור בבית הוריו לתקופה קצרה מאחר וחש כי הוא אינו יכול להישאר אפילו עוד דקה בביתם המשותף, מאז החלו הריבים בדירה".

על מה הם רבו?

"על מה לא? הם הצליחו לריב על כל דבר. החל מאיזה הורים ילכו לבקר בכל שבוע ועד המיקום של הקניות במקרר. המלחמות בין השניים הפכו לעניין שגרתי, יומיומי ובעיקר בלתי נסבל. מנגד, הם חשים הקלה שזה קרה להם בראשית חייהם המשותפים ולפני שבחרו להוליד ילדים. לדעתי מדובר בנבואה שהגשימה את עצמה".