גן שעורה. צילום: באדיבות ההורים

בגן שעורה שבשכונת כפר אברהם נדהמו אתמול (א') ילדי הגן וצוות הגננות מעשרות ולדי עכברושים וכן נקבת עכברוש שנפלו מהתקרה, במהלך שעת הריכוז.

המקרה אירע לאחר שעובד תחזוקה אשר הגיע לתקן ליקויים בתקרה הצפה בגן, פתח חלקים ממנה והעכברושים פשוט נפלו על ראשו ועל רצפת הגן.

"מדובר בילדים בגילאי טרום חובה וחובה", מסביר שחר, אב לילד בגן. "חלקם מאוד נבהלו ובכו. הבנתי ששמו מלכודות בגן, אבל לא ברור לי איך הילדים אמורים להגיע מחר כרגיל לגן?".

עכבר בגן ילדים. צילום ארכיון: באדיבות ההורים

"אם זה לא יטופל, לא נסכים לשלוח מחר את הילדים לגן", מוסיפה נתלי אם לילדה בגן. "היו לעירייה חודשיים שלמים לטפל בגן, אבל החליטו לשלוח איש תחזוקה דווקא ביום הלימודים הראשון ובשעה שהילדים נמצאים בגן באמצע מפגש. הבנתי שביקשו ממנו שלא לפתוח את התקרה הצפה, כיוון שישנם קולות של עכברים מלמעלה והיה חשש שברגע שהוא יפתח את התקרה הם יפלו, אבל למרות ההפצרות, האיש המשיך במלאכה ובעקבותיה נפלו מהתקרה עשרות ולדים של עכברוש וכן נקבת עכברוש".

מה עשו?

"הצוות העביר את כל הילדים לגן הסמוך, גן זית, אבל בשעת הצהריים הילדים כבר חזרו בחזרה לגן. אנחנו ההורים גילינו זאת רק כשהגענו לאסוף את הילדים אחר הצהריים. אם הייתי יודעת בבוקר, אין שום סיכוי שהייתי משאירה את הבת שלי בגן. אם הגן לא יעבור הדברה וניקיון, ההורים לא יביאו את הילדים מחר בבוקר".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "בבדיקה שבוצעה כנראה חדר עכבר לתקרת הגן מהגג דרך צנרת המזגנים. הבוקר נשלח צוות שאטם את הצנרת, כמו כן פוזרו מלכודות בגן למקרה והעכבר עדיין בשטח הגן.

"צוות גיזום מבצע הבוקר גיזום של הצמחייה והרחקתה מקירות הגן ע"מ למנוע טיפוס עכברים וחולדות לכיוון הגג. בנוסף, במהלך היום יגיע מדביר לבצע את הטיפול הנדרש במקרים מסוג זה".

צילום: באדיבות ההורים