(צילום וידאו: באדיבות עמותת "אור ירוק")

בשבוע שעבר הזמין דניאל (שם בדוי) מונית מאזור בילינסון לכיוון אזור התעשייה סגולה בפתח תקוה.

לשמחתו של דניאל הנסיעה נגמרה בשלום ובמזל גדול, שכן במהלך רובה היה שקוע נהג המונית בשיחת חולין בטלפון הנייד אשר החזיק בידו. לדבריו כאשר ביקש ממנו דניאל לסיים את השיחה, הרגיע אותו הנהג ש"הכל בסדר". דניאל מיהר לשלוף את המצלמה ותיעד את הנסיעה. את הסרטון שלח לעמותת "אור ירוק", שפרסמה אותו בדף הפייסבוק שלה. 

מה קרה?

"הזמנתי מונית מחברת מוניות בפתח תקוה מאזור בילינסון לכיוון סגולה, הייתי בדרך לבקר את בת הזוג שלי. אבל אז שמתי לב שבמשך 90 אחוז מזמן הנסיעה, נהג המונית היה שקוע בשיחת טלפון, תוך שהוא מחזיק את מכשיר הטלפון הנייד בידו".

מה עשית?

"ביקשתי ממנו להפסיק לדבר בטלפון, אבל הוא רק ענה לי שאין לי מה לדאוג ו'הכל בסדר'. אז פשוט התחלתי להסריט את כל זה בוידאו, כדי שאוכל להתלונן על כך בהמשך. למזלי הנסיעה הסתיימה בשלום, אך באותה המידה יכולה היתה להסתיים באסון. מפחיד שנהג מונית מרשה לעצמו לסכן כך את נוסעיו ואת הסביבה".

צילום: באדיבות עמותת "אור ירוק"

חשוב לציין כי העבירה של שימוש בטלפון נייד ללא דיבורית בזמן נהיגה הינה עבירה אשר עונשה הוא קנס כספי של 1,000 שקלים וכן 8 נקודות.

מעמותת אור ירוק נמסר: "המאבק בתאונות הדרכים מחייב את הנהגים כולם ואת נהגי ההסעות בהם נהגי אוטובוסים ומוניות להימנע משימוש בטלפון הנייד במהלך נהיגה. נהג שמסיע עמו נוסעים ודעתו מוסחת לטובת הסלולארי מסכן באופן חמור את עצמו, את נוסעיו ואת יתר משתמשי הדרך. בנוסף על הרשויות המקומיות לדרוש הגברת האכיפה והניראות המשטרתית בכבישים באופן דרסטי. נהג שיראה שוטרים וניידות בכבישים ינהג כחוק וימנע מלבצע עבירות שמסכנות את חיי כולנו".

מחברת המוניות טרם התקבלה תגובה.