השלט שהושחת. צילום: פרטי

בימים אלה נבנית לה שכונת "נוף גנים - נווה עוז צפון" החדשה, במפגש הרחובות קפלן ודגל ראובן. מדובר בשכונה אשר נבנית בליבה הוותיק של פתח תקוה וגובלת בשכונות נווה-עוז וכפר-גנים ג'.  אלא שאתמול בבוקר תושבי העיר שהסתובבו באזור בו קורמת עור וגידים השכונה, נדהמו לגלות כי השלט שהציבו חברות היזמות "קבוצת פורת" וחברת "קפיטל פלטינום", אשר אמונות על בנייתה, הושחת.

בתמונה התמימה, שהושחתה, מופיעות אם ובת חבוקות. אך ככל הנראה מישהו הוטרד מהעובדה כי האישה המוצגת בתמונה חשופת כתפיים, אבוי. האם ייתכן כי זו הסיבה בגינה הושחתה התמונה?

"פתח תקווה שומרת על סטטוס קוו עשרות שנים ומאז הקמתה", אומר דוד חג'ג', פעיל באזור. "אני מציע לכולם לא לנסות לשנות זאת. אל תגררו אותנו למלחמות דת כאן. פתח תקוה היא לא בית שמש או בני ברק. מי שרוצה צניעות, מי שרוצה לא לראות אישה לבושה בגופיה מוזמן לעבור לעיר חרדית או לאירן".

השלט המקורי. צילום: באדיבות חברות פורת-גרופ וקפיטל 38

מטעם החברות היזמיות המפתחות את השכונה נמסר בתגובה: "קיבלנו בצער רב את הידיעה על השחתת התמונה, היזמים, חברות פורת-גרופ וקפיטל 38, שתיהן חברות אשר חרטו על דיגלן את עקרונות השוויון וכבוד האדם ללא הבדל דת, גזע ומין. החברות מעסיקות עשרות עובדים מכל גוני הקשת והמגזרים, במשרדי החברה אף מתקיימים יום יום תפילות המנחה בהשתתפות עשרות אנשים.

"פרויקט נוף גנים נוה עוז צפון, אינו רק פרויקט נדל"ן מוצלח, הוא גם ובעיקר הופך אזור שלם 6 בניינים בסך הכל, בהן גרות מאות משפחות, לחדש, ליוקרתי, לנגיש, לירוק, לבטוח. משנה לחלוטין את חייהן של מאות תושבים שזוכים לבית חדש ללא תוספת מחיר מצידן ולהצטרפות של אוכלוסייה מקסימה שבחרה את ביתה בפרויקט, נציין שמתוכם גם לא מעט משפחות מסורתיות ודתיות בדומה מאוד לתמהיל המקסים שיש באזור כולו.

"אנו מתפללים למען אלו שביצעו את המעשה שימצאו את מנוחתם, שיבחרו לראות את הטוב בבריאה וביקום, את האושר שבעשייה, בבניה, בילדים מחייכים ומשפחות מאושרות ולא בשנאה, אלימות ופחדנות".