גלידלה. צילום: אייל עצמון

אני מודה: זאת אחת הכתבות הכי כיפיות שיצא לי להכין. מה יותר טוב מלהיות הכי קרוב למקררים מלאי גלידות כשבחוץ הטמפרטורה מגיעה קרוב ל-40 מעלות צלזיוס. 

בא לכם גלידה? הגעתם למקום הנכון. אם בא לכם 10 קרח ב-10 שקלים או אולי 4 שוקו בננה/שוקו קו ב-10 שקלים, זה המקום בשבילכם. הלכנו וסקרנו בשבילכם 3 מקומות מגניבים ממש שיש בהם ממש את כל סוגי הגלידות והשלגונים בכל הגדלים והטעמים. יצאנו רזים וחטובים וחזרנו עם כרס גלידה ועם המון מתוק בפה.

גלידלה

אחד המקומות היותר חדשים בפתח תקוה. נפתח לפני כ-5 שנים באזור התעשיה סגולה ברחוב אלכסנדר ינאי המוכר. גלידלה היא חלק מרשת של גלידריות שבין היתר פתחה סניפים גם בנס ציונה. במקום יש למעלה מ-10 מקררים של ארטיקים מכל החברות המוכרות – פלדמן, שטראוס, נסטלה, ריאו ועוד.

מה מיוחד: אריזת ענק של בן אנד ג'ריז ב-20 שקלים, מבצע על בן אנד ג'ריז טבעוני 2 ב-45.

דבר המוכר: "באות אלינו משפחות שקונות בכמות גדולה וזה יוצא להם הרבה יותר זול ומשתלם משאר המקומות".

גלידלה. צילום: אייל עצמון

חניה: בשפע.

שעות פתיחה: 10:00-19:00.

כתובת: אלכסנדר ינאי 11.

פלדמן - חנות המפעל

הגלידות של פלדמן. צילום: אייל עצמון

חנות המפעל הותיקה של פלדמן שממוקמת ממש בצומת סגולה עם אותם הארטיקים הותיקים האהובים. פעם נמכרו במקום רק גלידות ושלגונים של פלדמן, אבל עם השנים נכנסו גם מותגים אחרים כמו נסטלה, שטראוס וריאו. במקום ישנם כ-15 מקררים עם מלא מלא גלידות ושלגונים מכל הסוגים ובהרבה מבצעים. הרשת מיתגה את עצמה מחדש והיום היא אחת החזקות בישראל עם סניפים בכל רחבי הארץ.

מה מיוחד: שלגון של טובלרון ב-9.90, שלגון של מילקה ב-9.40.

דבר המוכר: "אנשים אוהבים את הגלידות של פלדמן וחוזרים לפה כל הזמן, יש לנו מחירים מאוד אטרקטיביים".

חניה: יש מעט מקום יחסית.

שעות פתיחה: 10:00-19:00.

כתובת: בן ציון גליס 14.

ריאו - חנות המפעל

ריאו בעיר. צילום: אייל עצמון

אין כמעט אחד שלא מכיר את ריאו, אחת מהחברות הותיקות ביותר של שלגונים בישראל. כשנזכרים בריאו נזכרים בימים עברו, אבל המותג עדיין חי ובועט עם סניפים בכל רחבי הארץ. ריאו גם מזוהה הרבה עם המגזר הדתי משום מה, אבל זה לא אומר כלום על האיכות של הגלידות והשלגונים שלהם. במקום נמצאים כ-15 מקררים מפוצצים בגלידות ושלגונים במחירים הוגנים לכל כיס.

מה מיוחד: גלדיה של אוראו ב-10 שקלים, טילון ב-8.5 שקלים.

ריאו בעיר. צילום: אייל עצמון

חניה: קצת בעייתי.

שעות פתיחה: 9:00-20:00.

כתובת: המכבים 23.