צילום המחשה: אורן אהרוני

בשבוע שעבר, יצאה תושבת פתח תקוה (93) לקניות וסידורים בשכונת מגוריה, קריית ארגוב בפתח תקוה. אלא שזמן קצר לאחר מכן היא הותקפה על ידי אלמוני ברחוב שפרינצק. "חמותי הותקפה על ידי אלמוני שהסתובב ברחובות השכונה עירום כביום היוולדו ואף אחד לא הצליח להציל אותה", מספרת כלתה של הקשישה.

מה קרה?

"בשבוע שעבר בתאריך 30.7 בשעה 7:30 בבוקר, חמותי יצאה כרגיל לסידוריה, אלא שממש אז היא הותקפה, מתחת לביתה על ידי אלמוני עירום. במשך דקות ארוכות האיש הכה אותה מכות נמרצות, הטיח אותה על המדרכה וגרר אותה על הכביש ולא עצר, על אף צעקותיה. בשלב מסויים נעצר לידה רכב והנהג קרה לה להיכנס מהר. היא הצליחה להיכנס רק עם חצי גוף לרכב, כשאותו אלמוני משך אותה החוצה וזרק אותה לכביש. כל יתר האנשים חששו להתקרב ואף אחד לא הצליח לעזור לה".

אף אחד לא התקשר למשטרה?

"בדיעבד הסתבר לנו ששכנה ראתה את האיש מסתובב ברחוב, כחצי שעה קודם לתקיפה, והתקשרה לדווח על כך למשטרה. נאמר לה שהאיש מוכר למשטרה וששולחים ניידת, אך זה לא קרה.

"רק כאשר חמותי הותקפה וצעקותיה הדהדו ברחבי הרחוב, השכנה התקשרה בשנית ורק אז נשלחה ניידת. לא ברור לי אם האיש היה מוכר למשטרה והיה דיווח שקדם לתקיפה, למה לא הגיעו לעצור את האיש? המקרה המצער הזה יכול היה להימנע".

איך היא מרגישה כעת?

"אין לה שברים, אבל היא חבולה בכל גופה. מאז המקרה היא ספונה בביתה ומסרבת לצאת ממנו מחשש שהאיש עוד מסתובב ברחובות פתח תקוה. מדובר על אישה חזקה שלחמה בצבא האדום כנגד הנאצים. אתמול הבת שלי ישבה אצלה ואמרה לי שהיא לא מבינה למה אף אחד לא ניגש לעזור לסבתא, זה אדם עירום, זה לא שיש לו מאיפה להוציא נשק פתאום".

האם קיבלתם עדכון מהמשטרה לגבי התוקף?

"ניסינו לברר מול משטרת פתח תקוה מה עלה בגורלו של האיש, פנינו גם למנהל התחנה וגם לפניות הציבור, אך עד כה לא קיבלנו מענה. חמותי יושבת כבר שבוע שלם בבית, מתה מפחד, ואין מי שייתן לנו מענה וירגיע".

מהמשטרה טרם התקבלה תגובה.