שחר נעמני, תושב פתח תקוה, יצר פורטרט בדמותה של הפעוטה יסמין וינטה ז"ל, שמתה בגן בעיר לפני כשלושה חודשים. הסייעת אינה סקיבנקו הואשמה בבית המשפט בהריגתה.

ציור כל כך יפה ומדויק. נעמני עם ההורים ולדימיר ודורינה, צילום: ורוניקה פרידמן

נעמני (28) נפגש עם הוריה של יסמין, ולדימיר ודורינה, בלשכת ראש העירייה והעניק להם את הציור לזכרה. "מרגש אותי שעדיין זוכרים וחושבים על המשפחה שלנו ועל יסמין", אמרה דורינה.

פרשת הריגתה של הפעוטה עדיין מסעירה את תושבי פתח תקוה. הפעם היה זה נעמני, שהחליט לעשות מעשה ולהעניק פורטרט של הפעוטה, פרי יצירתו, להוריה הכואבים.

"זועזעתי, כמו כל עם ישראל, ממותה האכזרי של יסמין ז"ל", הסביר נעמני. "המקרה הטראגי שבר לי את הלב ודחף אותי לצייר פורטרט של יסמין. הפורטרט נוצר כהנצחה אישית שלי למשפחה והחלטתי להעניק את היצירה באהבה להוריה, מתוך הזדהות עמוקה עם כאבם על האובדן הנורא".

נעמני, שמגיל 20 עובד עם ילדים, משמש כיום כסייע וכמדריך בגן ילדים ובצהרון. הוא הסביר כי הרגיש חיבור עמוק למקרה שכן הוא "אוהב את המקצוע ורואה בו שליחות, ולא מבין איך אדם בתחום מסוגל לפגוע בילדים רכים וחסרי ישע".

הצליח לשמח. הציור של נעמני

"אני תומך במשפחה ומקווה שזה יעזור במאבק נגד אלימות כלפי ילדים, פעוטות, תינוקות וחסרי ישע. כולי תקווה שמדינת ישראל תשכיל לחוקק חוקים עדכניים ומרתיעים נגד הפוגעים בחסרי ישע", דברי נעמני.

"הייתי מאוד סקרנית לגלות מה שחר רצה לתת לי ולקראת פגישתנו היו לי רגשות מעורבים. כשגיליתי שהוא צייר ציור בדמותה של יסמין, בתנו היפה, מאוד התרגשתי ולא הצלחתי לעצור את הדמעות", הודתה דורינה.

"הוא צייר כל כך יפה ומדויק, העיניים, הפה, אין לי מילים. הוא סיפר לי שהוא רק רצה לשמח אותי, והוא הצליח. מאוד מרגש אותי ואני אסירת תודה שאף אחד לא שכח, אפילו שעברו כבר חודשיים וחצי מאז שיסמין לא איתנו".