צילום המחשה: shutterstock

תושב רחובות (23) הואשם בשבוע שעבר בבית משפט השלום בפתח־תקוה בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית, בנהיגה בקלות ראש, ללא רשיון וללא ביטוח, ובהפרעה לשוטר במילוי תפקידו. 

בכתב האישום נטען כי לפני כשלוש שנים פקע רשיונו של האיש ומאז לא חודש. עם זאת, לפני כשבועיים הוא נהג על קטנוע בדרך מנחם בגין בשכונת עמישב בעיר, וכשהגיע לצומת הרחובות הרב אלקלעי ועזרא ונחמיה, נתקל בתמרור עצור. אלא שהוא בחר להתעלם והמשיך בדרכו.

בכתב האישום נטען בנוסף כי שני שוטרים בניידת, שהיו באותה העת במקום, הבחינו בעבירת התנועה והורו לו לעצור, תוך שהם קוראים לו בקול במערכת הכריזה. להפתעתם האיש לא נשמע להוראתם, עקף את ניידת המשטרה והחל בניסיון בריחה פרוע.

בכתב האישום נטען עוד כי הוא עלה על מדרכה בנסיעה פרועה וכשהגיע לגינה ציבורית, נטש את הקטנוע והחל בבריחה רגלית. השוטרים שדלקו אחריו הצליחו לבסוף להשיגו, ובחיפוש עליו גילו מאה יחידות סם מסוג LSD וכסף מזומן בסך 1,550 שקל. 

בסיכום כתב האישום נטען כי ייתכן והמשטרה תבקש מבית המשפט להשית עליו מאסר בפועל. במקביל, מבקשת המשטרה מבית המשפט לקבוע כי האיש הוא סוחר סמים וכן לחלט את המוצגים שהציגה: כסף מזומן בסך 1,550 שקל ושני טלפונים סלולריים שנשא על גופו.