נתלי שחר. צילום: באדיבותה

בימים האחרונים מדווחים תושבים על ציפורים מסוג מיינה שתוקפות תושבים בעיר.

נתלי שחר (35) מפתח תקוה בסך הכל יצאה השבוע מביתה שברחוב משה סנה והלכה ברחוב רפאל איתן, כאשר לפתע החלה לתקוף אותה ציפור מסוג מיינה: "היא תקפה אותי ופגעה לי בראש בעוצמה", מספרת שחר.

"התחלתי לצעוק, לנופף בידיים ולרוץ משם והיא המשיכה לתקוף אותי בראש שוב ושוב עד שנפלתי על המדרכה. בסוף הצלחתי להימלט לרחוב יעל רום ולהגיע משם לסניף מכבי במרכז רום. קיבלתי טיפול רפואי במרפאת אחיות".

הרגל לאחר הפציעה. צילום: באדיבות נתלי שחר

פחדת?

"כן. לא הבנתי מה קורה. זאת לא הפעם הראשונה שזה קורה לי, אבל אף פעם זה לא בצורה כזאת אלימה. לפני שבוע ציפור תקפה אותי באותו מקום אבל לא ככה".

איזה נזק נגרם לך?

"אני מזועזעת וסובלת מכאבים ברגל. היא נפוחה וכחולה. לא האמנתי שזה יגיע למצב כזה. לא יודעת למה תקפה דווקא אותי. הן תוקפות אנשים רבים, כולל ילדים".

זה קורה הרבה בשכונה?

"הרבה סיפרו שהילדים שלהם מפחדים לרדת לבד מהבניין כי הותקפו. זה קורה בבקרים וגם בערבים ויש הרבה שמפרסמים בקבוצות בפייסבוק שהותקפו".

ציפור מסוג מיינה. צילום המחשה: shutterstock

שחר, אם לילדה בת שנתיים ולילד בן 5, מספרת שהגן של בתה נמצא ממש בסמוך לקן של הציפורים ברחוב רפאל איתן. "הגן של הבת שלי ברחוב הזה, אז אין לי אפשרות להימנע מלהיכנס לרחוב ואני ממש חוששת להגיע לשם".

מה תעשי עכשיו?

"אני ממש חוששת ולא יודעת איך אבוא לקחת את הילדים מהגן עכשיו. אני גרה בשכונה קצת יותר מחמש שנים ומעולם לא קרה כאן דבר כזה. אני חושבת שאנסה להגיע לשם עם רכב למרות שאני גרה 5 דקות הליכה משם. זה לא פתרון אידיאלי, אבל לצערי אני לא יכולה לקחת סיכון שפעם הבאה הציפור תפגע בילדים שלי".

צילום: באדיבות נתלי שחר

פנית לעירייה?

"התקשרתי גם למוקד העירוני לאחר התקיפה ותיארתי להם מה שקרה. במוקד אמרו שיעבירו את הפנייה לגורם הרלוונטי, מניחה שלווטרינר".

מה את מצפה שהם יעשו?

"אני מצפה שהווטרינר העירוני ימגר אותן מהשכונה. הן בכל מקום ורק הולכות ומתרבות. לא ייתכן שאנחנו נחשוש ללכת באור יום ליד הבית שלנו. מקווה שיטפלו בזה באמת ולא יחכו לאסון".

צילום: באדיבות נתלי שחר

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "ציפורי המיינה תוקפות בזמן הקינון. בחודשים אלו, כאשר יש גוזלים בקרבת מקום, הם מרגישים מאויימים ותוקפים. התוקפנות עוברת בערך תוך שבועיים בממוצע כאשר הגוזלים גדלים ועוזבים את הקן.

במקרה הנוכחי, בהדר המושבות, הקן נמצא במפרסת של דירה בקומה שניה, בעלת הדירה לא מאפשרת לנו להיכנס לדירה. לכן, סבלנות...עוד מעט התוקפנות תיפסק".