צילום: באדיבות ההורים

היתושים חוזרים: ברשת החברתית עלו בימים האחרונים תמונות של תינוקות ופעוטות עקוצים וההורים המודאגים כועסים. עיקר התלונות מגיעות מאזור צפון העיר. בין השאר מדובר על שכונות כפר אברהם, שיפר, נווה דקלים ואם המושבות שידעו גם בעבר בעיות יתושים. התושבים כבר חשבו שהכל מאחוריהם, אבל שוב היתושים התרבו והם נותרו חסרי אונים.

"אחרי 45 דקות טיול עם הבת שלי בחוץ חזרנו עקוצים מכל הכיוונים", אומר תושב השכונה. "כבר גרנו בערים אחרות וזה לא היה ככה אף פעם. המצב פה בלתי אפשרי".

איך מתמודדים?

"אי אפשר לטייל, לפתוח חלון או לשבת במרפסת מבלי להיעקץ. יש פה עשרות יתושים שחגים מעל הילדים שלנו כל העת. אנחנו גרים בשכונה שנתיים וזה ככה כל קיץ".

צילום: באדיבות ההורים

פניתם לעירייה?

"אשתי התקשרה לעירייה לפני חודש אבל לא יצא מזה כלום. למה שכונה שלמה צריכה לסבול מהתופעה הזאת? אם זאת לא פגיעה באיכות החיים אני לא יודע מה כן".

תושבת אחרת מספרת על חוסר אונים, עד כדי כך שהיא שוקלת לעבור דירה: "בעיית היתושים באם המושבות עבר כל גבול. המצב בלתי נסבל!".

במה זה מתבטא?

"הבנות שלי נעקצות בצורה מזעזעת שכבר מצריכה טיפול רפואי. שנים על גבי שנים של פניות לעירייה, ריסוסים באופן פרטי, רשתות ומה לא. ושום דבר לא עוזר. אני חסרת אונים ולא יודעת כבר מה לעשות חוץ מלעבור דירה".

מעיריית פתח תקוה טרם התקבלה תגובה.