צילום המחשה: shutterstock

לא עמד בפיתוי: תושב האזור התחתן עם המאהבת והתחייב בהסכם ממון כי לא יבגוד בה. כעבור כשלוש שנות נישואין וילד משותף הוא נתפס על חם עם לא אחרת מאשר אשתו הראשונה. בשבוע שעבר הוא נפרד ממיליון שקל במסגרת הסכם הגירושין. "היא התעקשה להוסיף סעיף מיוחד להסכם כי חששה שיבגוד בה", מספרת עו"ד זהר רון, שמייצגת את הזוג.

השניים הגיעו לעו"ד רון לפני כשלוש שנים במטרה לערוך הסכם ממון לפני נישואין. "הם סיפרו לי כי הזוגיות שלהם החלה בזמן שהגבר היה נשוי לאחרת, וכי הוא התגרש ממנה כדי להינשא מחדש", משחזרת עו"ד רון. "הבעל, שהינו איש עסקים מצליח עם נכסים רבים, דרש לחתום על ההסכם". 

בטרם חתמו השניים פנתה האישה לעו"ד רון ושיתפה אותה בחששותיה. "היא סיפרה לי כי היא חוששת שהוא יבגוד בה, כפי שעשה לאשתו הראשונה", היא מספרת. "היא אף הוסיפה כי חבריה הזהירו אותה כי 'פעם בוגד תמיד בוגד'. היא ביקשה לדעת כיצד תוכל להגן על עצמה ולקבל על כך פיצוי. הצעתי שנוסיף סעיף מיוחד להסכם של מיליון שקל בגין בגידה, וכך אכן היה".

עורכת הדין זהר רון. צילום: באדיבות עו"ד רון 

השניים נישאו וכעבור זמן קצר נולד להם תינוק משותף. עם זאת, החלה האישה לשים לב להתנהגות תמוהה מצד בעלה. "היא הבחינה שהוא חידש את הקשר עם גרושתו ואף מבלה בחברתה ובחברת בנו מנישואיו הקודמים פעמים רבות יותר מאשר בעבר", אומרת עו"ד רון. "כשהיא התעמתה איתו על כך, הוא השיב כי הוא בקשר עם גרושתו רק בענייני הילד המשותף".

תחושות האישה הלכו וגברו, וכעבור זמן קצר היא גילתה ברכבו של בעלה קצוות שיער אדמוני, בצבע התואם לשיערה של גרושתו. "האישה סיפרה לי כי היא פנתה לגרושה ושאלה לפשר הדבר", מסבירה עו"ד רון. "להפתעתה, הגרושה לא ניסתה להיתמם או להסתיר את העניין. להפך, היא סיפרה לה כי פיזרה את השיערות והשאירה אותן ברכב בכוונה כיוון שידעה שהיא תמצא אותן. עוד טענה הגרושה כי בעלה לשעבר הבין כי היא האישה של חייו והחליט לחזור אליה. אבל כיוון שלא היה לו האומץ לספר לה על כך חיכו השניים שהיא תגלה זאת בעצמה".

מתברר כי הגרושה לא הסתפקה בחשיפת האמת המרה, אלא הוסיפה להתעמר באישה ולרמוס את מעט הכבוד העצמי שעוד נותר לה. כך, למשל, היא הטיחה בפניה את הפתגם "צוחק מי שצוחק אחרון".

"לטענת הגרושה, לגבר כלל לא היה אכפת מהקנס הכספי עליו התחייב לפני הנישואין וכי מדובר ב'כסף קטן' עבורו", מוסיפה עו"ד רון.

בשבוע שעבר הגיעה האישה למשרדה כדי להסדיר את עניין הגירושין ולקבל את הפיצוי המוסכם מראש - מיליון שקל. "אם לא בטוחים בנאמנות של בני הזוג ורוצים להבטיח פיצוי במקרה של בגידה, זה אפשרי באמצעות הסכם שעורכים מראש אצל עורך דין", מסכמת עו"ד רון. "עם זאת, במקרה הזה גם הפיצוי הכספי לא הרתיע את הבעל הבוגד".