לפני שלוש שנים וחצי איבד אורן חפץ מפתח תקוה את אביו כתוצאה מדום לב. חובשי 'איחוד הצלה' היו הראשונים להגיע למקום ולהיאבק על חייו אך לצערם המאמצים לא צלחו. אמש (ג'), סגר חפץ מעגל, כשקיבל דפיברילטור - מכשיר מציל חיים במקרה של אירוע לבבי - במסגרת התנדבותו ב'איחוד הצלה'.

אורן מקבל את מכשיר הדפיברילטור מאבי מיארה | צילום: איחוד הצלה פתח תקוה

חפץ (49), חבר מועצת העיר פת תקוה וראש אגף הספורט לשעבר, המתגורר בשכונת אם המושבות, כבר הספיק לצאת לעשרות מקרים ולהציל חיים.

לדבריו מאז פטירת אביו הוא ראה את החשיבות של מתן מענה מהיר. "הבנתי את החשיבות הגדולה שיהיו כמה שיותר אנשים שידעו לתת מענה מהיר במקרי חירום רפואיים", אומר חפץ. "הראשונים להגיע היו החובשים של איחוד הצלה שנלחמו על חייו של אבי במשך דקות ארוכות. אך לצערנו לא הצליחו להחזיר אותו לחיים. כשהבנתי את החשיבות של מענה רפואי מהיר במקרה רפואי נרשמתי לקורס חובשים ב'איחוד הצלה' ומאז טיפלתי בעשרות אנשים שנזקקו לסיוע רפואי".

אתמול כאמור, הוענק לחפץ על ידי אבי מיארה, ראש סניף איחוד הצלה פתח תקוה מכשיר דפיברילטור - מכשיר המחזיר קצב לב לפעולה סדירה על ידי מתן שוק חשמלי. בשביל אורן זו סגירת מעגל מרגשת: "המכשיר הזה הוכח כמציל חיים במקרים של אירוע לבבי. אני נרגש לקבל אותו ואני מקווה שיצא לי להציל חיים איתו".

אבי מיארה, ראש סניף 'איחוד הצלה' פתח תקוה: "אני נרגש להעניק לאורן את מכשיר הדפיברילטור. אורן, שראה את מתנדבי איחוד הצלה מגיעים במהירות ונאבקים על חיי אביו הבין את הצורך באנשים בעלי רקע רפואי שיכולים לעשות את ההבדל בין חיים למוות. אני בטוח שאורן יעשה שימוש נכון עם מכשיר הדפיברילטור".