נטע ברזילי. צילום: יאיר שגיא

תל אביב? ירושלים? מה דעתכם על פתח תקוה? הוויכוחים שהחלו מיד לאחר זכייתה של נטע ברזילי בתחרות האירוויזיון, הביאו רבים לתהות היכן עדיף לקיים את התחרות בשנת 2019.

כעת מסתמן מקום נוסף כיעד אפשרי להופעה – פתח תקוה. מאות מתושבי העיר וגם כאלה שאינם מתגוררים פה, הצטרפו לאירוע שנפתח בפייסבוק רק לפני יומיים וקורא להביא את האירוויזיון לפתח תקוה. 

האירוע השאפתני נוצר בפייסבוק על ידי טל גרופר (28), תושב העיר ומעריץ אירוויזיון מושבע, שכבר מדמיין את נציגי תחרות השירה נכנסים בשערי העיר. "בין כל הדיונים על תל אביב וירושלים לא מעיזים בכלל לחשוב על ערים אחרות“, אומר גרופר. ”ולמרות שאולי יש אופציות אחרות, פתח תקוה כבר שנים סובלת מתדמית לא מדהימה, בלשון המעטה. אני מאמין שאפשר לשנות את זה, בהבאת האירוויזיון לעיר. ככה, נראה לעולם כולו שפתח תקווה אכן קיימת"

למה דווקא בפתח תקוה?

"בתור יליד העיר שמתגורר בה גם היום, אני חושב שאין דרך טובה יותר להחזיר את פתח תקווה לגדולתה מאשר אירוח האירוויזיון. זאת עיר מדהימה עם תושבים מקסימים ואני אוהב אותה בכל לבי ומאמין בה“.

טל גרופר. צילום: ליאור עמרם

חשבת שתהיה היענות כזו גדולה?

”כשפתחתי את האירוע חשבתי שזה יעבור בשקט ולא יתייחסו, אבל אנחנו כרגע עם מעל 750 אנשים שמעוניינים שזה יקרה ועוד עשרות שיתופים. בקצב הזה אולי עוד נזכה לראות את זה קורה“.

מה לך ולאירוויזיון?

”אני חובב אירוויזיון כבד מאז 2013, אהבתי והתעניינתי בנושא עוד הרבה לפני שזה נהיה מגניב“.

גרופר הוא מבעלי בר ה"מרדל" ברמת החייל, שבו גם שודר גמר האירוויזיון: "הגיעו עשרות אנשים לחגוג איתנו, היה מטורף“, הוא מספר.

מה חשבת על נטע ברזילי וההופעה שלה?

”ראיתי כל הופעה בלייב של נטע, כל אחת ואחת ובגמר היא נתנה את ההופעה הכי טובה שלה. גם הבימוי והמצלמות תוקנו מחצי הגמר וזה היה פשוט מושלם. מעבר לזה, נטע היא גאון תקשורתי ואני חושב שלא יהיה ניצחון כזה בשנים הקרובות“.

אתה באמת חושב שזה יכול לקרות בעיר?

”הסיכוי נמוך אבל חשוב להעלות את המודעות לעניין שהאירוויזיון בירושלים או בתל אביב זה לא עניין סגור מראש. בכוונתי לפנות לעירייה לקבלת עזרה והמשך שיתוף פעולה. בפתח תקוה אפשר, עם התאמות קלות, לקיים את האירוע בהיכל התרבות או להקים מבנה באיזור הפארק הגדול“.