נועה אברהם מזיקים ושי גולני מפתח תקוה תכננו לחגוג את חתונתם ביום חמישי הקרוב על מדשאות קיבוץ זיקים.

נרגשים מההיענות ומהרצון לעזור. זיקים, צילום: אביב לשם

אלא שכבר בתחילת השבוע, כשכלי התקשורת החלו לדווח על המצב הביטחוני ההולך ומדרדר בעוטף עזה, התקבלו עשרות ביטולים מצד קרובי משפחה וידידים של בני הזוג שהביעו חשש לשהות בקיבוץ הסמוך לגבול.

הוריה של נועה, ברכה ויאיר אברהם, הבינו ללבם של האורחים והחלו לחפש אחר קיבוץ במקום שקט ובטוח יותר שיסכים לארח את החתונה, בשיתוף פעולה עם מנהל הקהילה בזיקים דניטו וינגרובסקי וידיד המשפחה טל מור.

"מפני שהכול מבוסס על שירותי חוץ (שולחנות, כיסאות, קייטרינג, הגברה ועוד) אנחנו מנסים לאתר קיבוץ מארח, שיסכים להעמיד לרשותנו דשא גדול ותשתית מינימאלית של חיבורי חשמל ושירותים לאורחים", ביקשו וינגרובסקי ומור בפנייה לציבור, אליה התגייסו גם בדוברות התנועה הקיבוצית.

קיבוצים רבים מרחבי הארץ נענו לפנייה והציעו לקיים את החתונה בתחומם, בהם רוחמה, פלמחים, החותרים, רמת דוד, רמת יוחנן, גזר, שפיים ועוד. המשפחה החלה לבדוק את החלופה העדיפה עבורם.

"היו המון פניות מקיבוצים ואני מאוד נרגשת מההיענות ומהרצון לעזור", סיפרה ברכה אברהם למיינט קיבוץ. "אנחנו מאמינים שלמרות הכול יהיה בסדר ונצליח לחגוג את החתונה של נועה ושי. יותר מזה אני מקווה שהשקט יחזור לאזור ולרצועת עזה.

"חתונה עושים יום אחד ונרגעים, אבל הבלגאן ברצועה ובאזור נמשך יותר מדי זמן. הבנו את הדאגה ואת החרדה של האורחים שהודיעו כי לא יוכלו להגיע, והאמת היא שגם אנחנו פחדנו מכך שתהיה התראת צבע אדום באמצע החתונה. זה עלול היה להרוס את הכול.

"עכשיו נותר לנו לבדוק איזה קיבוץ מתאים לנו מבחינת סידורי החתונה, ובכל מקרה מה שקרה מחמם את הלב".