התקרה בגן השופט. באדיבות ההורים

בפעם הרביעית מתחילת שנת הלימודים קרסה התקרה האקוסטית בגן השופט בשכונת אם המושבות הוותיקה קרסה. הורים שהגיעו ביום שישי בבוקר לגן גילו כי חלקים גדולים מהגן מכוסים בלוחות אקוסטיים שנפלו מהתקרה ממש במרכז הגן. ”זה נס שלא היו ילדים בגן כשזה קרה“, אמר אחד ההורים. ”אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם זה היה נופל במהלך יום הלימודים“. 

הורה נוסף סיפר כי ההורים התריעו כבר בפעם הראשונה שהלוחות החלו ליפול. ”פנינו לעירייה עשרות פעמים ודיווחנו על רטיבות בלוחות ועל כך שהם יכולים פשוט ליפול על הילדים“, ציינה אחת האמהות. ”כל פעם אמרו לנו בעירייה שהם מודעים למצב ושהכל בסדר. אז הכל ממש לא בסדר והילדים שלנו נמצאים בסכנה. איך העירייה חושבת להמשיך ולשלוח לשם ילדים?. הפועלים אמרו לנו שכבר ביום שישי הם עודכנו על המקרה ורק עכשיו התחילו לטפל בזה“.

לאור זאת, הבוקר (ראשון) אוכלוסו כל ילדי הגן בגן דן הסמוך. ”גן דן מאכלס עכשיו שני גנים ובגלל שמדובר באותו מתחם - גם שם התקרה יכולה לקרוס“, אמרה אם נוספת. ”איך זה יכול להיות הפתרון המיטבי שהעירייה מספקת לנו במצב כזה?  הם עדיין תחת אותה קורת גג“.

גן השופט. באדיבות ההורים

אין זה הגן הראשון בעיר בו קורסת התקרה האקוסטית. לפני כחודש אירע מקרה דומה בכניסה לגני הילדים תוכי וכנרית בשכונת כפר גנים ג‘ בעיר. אז חיכו ההורים במשך יותר משלושה שבועות עד שהעירייה טיפלה במפגעים. 

מדוברות העירייה נמסר: "ביום שישי בבוקר נכנסה הסייעת לגן והבחינה בנזילה. צוות אחזקת מבנים שלח מיידית אנשי מקצוע לטפל בנזילה, ולאור העבודות החליט הצוות החינוכי בגן להכניס את ילדי הגן לגנים הסמוכים. הצוות עשה תיקון ראשוני וביקש להמשיך גם היום (ראשון) בעבודות. הגננת, בשיתוף המפקחת והרשות, פעלו למצוא כיתה בבית הספר לפעילות חלופית, והיום צוות אגף אחזקת מבנים המשיך בעבודה וסיים את התיקונים".